Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/blog.swiatdrukarek3d.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» Aectual wprowadza masowo spersonalizowane panele akustyczne drukowane w 3DD

Aectual wprowadza masowo spersonalizowane panele akustyczne drukowane w 3DD

Holenderska firma Aectual , specjalizująca się w tworzeniu drukowanych w 3D produktów architektonicznych i wnętrzarskich, wprowadziła nową serię produktów we współpracy z Gramazio Kohler Research w ETH Zürich. Nowa kolekcja składa się z konfigurowalnych, drukowanych w 3D paneli dyfuzyjnych, wykonanych w 100% z okrągłych materiałów roślinnych.

Panele akustyczne nadają się do wszystkich rodzajów przestrzeni, od obiektów komercyjnych po przestrzenie mieszkalne, i zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia pogłosu i echa w celu stworzenia spokojniejszego otoczenia. Wykorzystując swoje rozwiązanie do drukowania 3D na dużą skalę, Aectual jest w stanie w pełni dostosować panele, aby bezproblemowo pasowały do ​​​​przestrzeni. Co więcej, firma twierdzi, że panele można dostosować do stylu klienta, a także za pomocą dedykowanej platformy projektowej.

Rzeczywiste drukowane panele akustyczne 3D

Ogólna koncepcja projektowa paneli dyfuzyjnych, które wywołują fale i fale występujące w naturze, została opracowana przez zespół Gramazio Kohler Research. Specyficzna struktura paneli, która jest generowana na zamówienie w oparciu o daną przestrzeń, składa się z parametrycznie zaprojektowanej powierzchni, która rozprasza fale dźwiękowe, łagodząc krawędzie twardych dźwięków. Pofalowana konstrukcja paneli jest podobno w stanie pochłaniać około 50% odbitych fal dźwiękowych.

„Akustyka i architektura są ze sobą bezpośrednio powiązane. Chociaż dźwięk nie jest widoczny, geometria pomieszczenia i jego charakterystyka akustyczna są nierozerwalnie sprzężone” – wyjaśnił prof. Matthias Kohler z Gramazio Kohler Research, ETH Zurich. „To połączenie estetyki i akustyki stanowiło punkt wyjścia dla naszego zespołu do stworzenia pięknych paneli akustycznych, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby nadać pomieszczeniom przyjemne i miękkie wrażenie. Jesteśmy podekscytowani współpracą z firmą Aectual, która ożywia nasze projekty”.

Rzeczywiste drukowane panele akustyczne 3D

Jedną z najbardziej godnych uwagi cech paneli drukowanych w 3D jest to, że są one w pełni okrągłe: nie tylko są wykonane z okrągłych tworzyw sztucznych pochodzenia roślinnego w procesie, który nie generuje odpadów, ale można je poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać, gdy przestaną być potrzebne . W rzeczywistości Aectual odbiera produkty bezpośrednio i może wykorzystać materiał do przedruku nowych elementów.

„Misją założycielską firmy Aectual jest dostarczanie w 100% cyklicznych, inteligentnych rozwiązań projektowych na żądanie, które wykorzystują cyfrowe projektowanie i cyfrową produkcję”, dodała Hedwig Heinsman, współzałożycielka firmy Aectual i dyrektor ds. handlowych. „Nasza współpraca z Gramazio Kohler Research pokazuje ambicję firmy Aectual, aby połączyć badania akademickie i innowacyjne projekty z szeroką publicznością, oferując projektantom i środowisku akademickim jedną platformę do publikowania, produkcji oraz bezpośredniego udostępniania i sprzedaży ich projektów”.

Rzeczywiste drukowane panele akustyczne 3D

Panele akustyczne wydrukowane w 3D są teraz dostępne do zamówienia w sklepie internetowym Aectal i są dostępne w kolorze „velvet grey” lub – na życzenie – w dowolnym odcieniu Natural Color System. W przypadku projektów większych niż 100 metrów kwadratowych Aectual zaoferuje w pełni zindywidualizowany scenariusz dźwiękowy oparty na przestrzennym projekcie pomieszczenia.

Dodaj komentarz