Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/blog.swiatdrukarek3d.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» AGILE Space Industries przejął Tronix3D i stworzył AGILE Additive

AGILE Space Industries przejął Tronix3D i stworzył AGILE Additive

Firma AGILE Space Industries, specjalizująca się w wykorzystaniu wytwarzania addytywnego do zastosowań w napędach kosmicznych, przejęła firmę Tronix3D , dostawcę usług drukowania 3D z siedzibą w Pittsburghu . Umowa doprowadzi do utworzenia nowego działu o nazwie Agile Additive , który koncentruje się na rozwoju najnowocześniejszych technologii wytwarzania przyrostowego dla przemysłu lotniczego.

Agile Space Industries to dostawca zaawansowanych rozwiązań napędowych dla Departamentu Obrony, NASA i przemysłu lotniczego. Jako Agile Additive będziemy nadal oferować rozwiązania „pod klucz”, aby zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie wytwarzania dodatków do metalu i polimerów.

Dzięki temu kamieniowi milowemu i dodaniu nowego zakładu produkcyjnego z certyfikatami AS9100 i NIST, Agile Space Industries będzie w stanie zapewnić niższe koszty, krótsze harmonogramy i jeszcze większą gwarancję techniczną dla dostaw sprzętu lotniczego.

AGILE Space Industries przejmuje Tronix3D, tworzy AGILE Additive

Zespół Tronix3D, obiekt i ukierunkowanie na klienta nie ulegną zmianie, ale wielkość zespołu, możliwości i wysiłki innowacyjne zostaną znacznie zwiększone.

Tronix 3D będzie kontynuować postępy w druku 3D, inwestując w zwiększone zdolności produkcyjne, nowatorskie materiały i innowacyjne procesy, aby zapewnić firmom te nowe możliwości. Firma nadal oferuje prototypowanie na żądanie poprzez produkcję na pełną skalę z taką samą szybką realizacją i zapewnieniem jakości, jak wcześniej.

Oprócz technologii MJF i umowy SLA, na początku 2020 r. Tronix3D rozszerzył swoją ofertę o możliwości drukowania 3D w metalu, wykorzystując technologię Laser Metal Fusion firmy Trumpf do tworzenia części głównie dla przemysłu lotniczego, elektronicznego, wojskowego, medycznego i dentystycznego, przy użyciu czystego niklu i innych unikalnych stopy.

Poza drukowaniem, Tronix3D zapewnia specjalistyczną wiedzę projektową i wskazówki dotyczące korzystania z ich technologii. „Wielu naszych klientów może nie być zaznajomionych z projektowaniem dla naszej technologii lub może nie wiedzieć o pracy z unikalnymi stopami lub stopami o specjalnych właściwościach. Oferujemy wskazówki dotyczące wszystkich aspektów procesu drukowania 3D przy użyciu unikalnych stopów” – powiedział Buck Helfferich, dyrektor generalny Tronix3D.

„Wnosimy również 35-letnie doświadczenie w produkcji, które daje nam duże możliwości obsługi tych rynków w edukacyjny sposób. Nie jesteśmy tu tylko po to, aby coś wydrukować, ale naprawdę jesteśmy tutaj, aby wspierać klienta w całym procesie” – powiedział Helfferich.

„Posiadamy nie tylko własną wiedzę specjalistyczną, ale także nawiązaliśmy bliskie partnerstwa technologiczne z wiodącymi w branży firmami, takimi jak Trumpf”, dodał Helfferich. „Ta bezproblemowa relacja umożliwia nam dzielenie się zasobami w celu rozwiązywania problemów klientów”.

Tronix3D jest dostawcą zgodnym z NIST 800-171, zarejestrowanym ITAR i certyfikowanym przez wspólny program certyfikacji (JCP) jako dostawca dla Departamentu Obrony.

Dodaj komentarz