AMPOWER przewiduje, że w ciągu czterech lat wzrost w produkcji dodatków metalowych wyniesie ponad 29%

Firma AMPOWER, specjalizująca się w doradztwie w zakresie przemysłowego druku 3D, przewiduje, że w ciągu najbliższych czterech lat roczny wzrost w produkcji dodatków metalowych wyniesie ponad 29%.

Z najnowszych badań rynkowych firmy doradczej wynika, że ​​chociaż COVID-19 ograniczył niedawny wzrost przychodów w zakresie materiałów i usług, szybkie ożywienie wkrótce spowoduje wzrost druku 3D w metalu o ponad 29% do 2025 roku. Raport AMPOWER ceni również polimerowy druk 3D. Rynek jest dwa razy większy niż metal, ale przewiduje tylko roczny wzrost na poziomie 15%, ze względu na utrzymujące się rozpowszechnienie systemów PBF. 

„Systemy łoża proszkowego nadal stanowią większość procesów drukowania 3D w sektorze przemysłowym, zarówno w przypadku metalu, jak i tworzyw sztucznych” – powiedział dr Maximilian Munsch, współautor i partner w firmie AMPOWER. „W 2025 r. Spodziewamy się spadku tego udziału i znacznego wzrostu sprzedaży alternatywnych technologii dodatkowych, takich jak Binder Jetting (BJT) w metalu i Area Wise Vat Polymerization (DLP) w polimerach”.

Tabela AMPOWER przewiduje 29% wzrost w zakresie druku 3D z metalu.

Na podstawie ponad 300 wywiadów przeprowadzonych ze źródłami branżowymi, badanie AMPOWER zostało skierowane do dostawców maszyn, umożliwiając pokrycie około 10% globalnej bazy instalacji systemów. W badaniu położono również nacisk na rozmowę z użytkownikami końcowymi, uzyskując mieszany zestaw danych rynkowych, który ma służyć do przewidywania przyszłych zmian. 

Ogólnie rzecz biorąc, raport firmy wykazał, że pandemia spowodowała stagnację na rynku metalowego druku 3D, a przychody ze sprzedaży sprzętu ucierpiały z powodu gwałtownego spadku popytu. Klienci szczególnie niechętnie inwestowali w sektor lotniczy w 2020 r., Chociaż badania AMPOWER wskazują, że zostało to w pewnym stopniu zrównoważone zwiększonymi inwestycjami w segmencie kosmicznym. 

Podobnie raport firmy odnosi się do producentów z siedzibą w USA, którzy napędzają popyt poprzez rozwój silników rakietowych drukowanych w 3D, co odzwierciedla postępy firm takich jak Relativity Space i Rocket Lab . W oparciu o te nowe obszary możliwości wytwarzania dodatków metalowych, a także ustępującą pandemię, AMPOWER przewiduje roczny wzrost rynku o 29,2% do 2025 roku.

W przeciwieństwie do poprzednich badań AMPOWER , najnowsze badanie firmy zebrało również opinie użytkowników polimerowego druku 3D. W raporcie firmy szacuje się, że rynek polimerów na 5 miliardów euro jest około dwa razy większy niż jego metalowy odpowiednik, ale w przyszłości spodziewa się znacznie wolniejszego rocznego wzrostu w zakresie maszyn, materiałów i usług z tworzyw sztucznych w tempie około 15%.

Jednak badania AMPOWER nadal zidentyfikowały silny rynek materiałów polimerowych i produkcji na żądanie w 2020 r. I przewidują łączną wycenę druku 3D z metalu i tworzyw sztucznych w wysokości 17 miliardów euro do 2025 r. Co ciekawe, firma przewiduje również, że przyszły wzrost będzie obecnie są napędzane głównie przez tanie technologie, które oferują coraz lepszą wartość niż tradycyjne procesy produkcyjne. 

„Koszty nowych procesów druku 3D stale spadają i zbliżają się do kosztów tradycyjnych technologii produkcyjnych” – podsumował Matthias Schmidt-Lehr, Partner w AMPOWER. „W rezultacie wytwarzanie przyrostowe rozwija się znacznie bardziej niż przemysł wytwórczy w technologiach konwencjonalnych”.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dostępu do najnowszego raportu AMPOWER mogą teraz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej firmy.

Turbulencje w analizie rynku 

Chociaż analiza rynku druku 3D może czasami dostarczyć interesującego wglądu w wyniki finansowe branży, wiele takich raportów ma ograniczony zakres i czasami mogą się okazać, że są bardzo chybione.

Na przykład w 2018 roku firma zajmująca się analizą rynku CONTEXT w swoim raporcie za I kwartał stwierdziła spadek dostaw stacjonarnych drukarek 3D . Jednak wielu producentów z branży druku 3D nie zgodziło się z ustaleniami CONTEXT w tamtym czasie, a firma poinformowała później o boomie na komputery stacjonarne po pandemii.

Niedawno firma Lux Research umieściła druk 3D jako jedną z dwunastu najważniejszych technologii, które należy obserwować, w 2021 r. W raporcie firmy zidentyfikowano automatyzację przepływu pracy, nowe technologie i przejście w kierunku produkcji seryjnej, jako kluczowe wskaźniki, że produkcja przyrostowa ma nadal znaczący potencjał wzrostu.

W innym miejscu firma konsultingowa Wohlers Associates opublikowała niedawno swój ugruntowany już raport branży druku 3D z 26. roku. Co zaskakujące, badanie wykazało, że branża faktycznie rosła w 2020 r., Osiągając ogólną wycenę 12,8 miliarda dolarów pomimo wpływu COVID-19 na popyt klientów.

Dodaj komentarz