Anycubic pokazał na CES 2021 drukarkę Mega SE oraz myjkę Wash & Cure Plus

Producent drukarek 3D z Shenzhen, firma Anycubic , zadebiutował na targach technologicznych CES 2021 z nową drukarką 3D Mega SE oraz systemem Wash & Cure Plus.

Biurkowy system Mega SE firmy Anycubic zawiera uproszczony modułowy zespół, który został zaprojektowany tak, aby był dostępny dla początkujących użytkowników, podczas gdy zmodernizowany system Wash and Cure firmy można sparować z drukarką Mono X, aby stworzyć w pełni zintegrowany przepływ pracy. 

Obie maszyny są sprzedawane jako opłacalne opcje dla hobbystów i projektantów, które pozwalają im „uwolnić wyobraźnię i zamienić kreatywność w rzeczywistość”. Chociaż dokładne ceny nie zostały jeszcze ogłoszone, firma zaplanowała uruchomienie obu systemów w maju 2021 roku. 

„Technologia druku 3D znacznie skraca czas produkcji i oszczędza koszty związane z popytem na drogie modelowanie” – powiedział James Ouyang, wiceprezes ds. Badań i rozwoju firmy Anycubic. „Anycubic będzie nadal inwestować w badania i rozwój oraz różnorodne partnerstwa, aby wprowadzać sprzęt i rozwiązania do druku 3D, które są niezawodne, łatwe do wdrożenia i zgodne z rzeczywistymi potrzebami produkcyjnymi”.

Anycubic ujawnił dwie najnowsze edycje swojego portfolio maszyn (na zdjęciu) na targach CES 2021. Zdjęcie za pośrednictwem Anycubic.

Dostępny asortyment Mega firmy Anycubic 

W cenie od 169 do 399 dolarów, platformy druku Mega 3D firmy Anycubic stanowią przyjazny dla budżetu sposób na dostęp do FDM po raz pierwszy dla przyszłych hobbystów. Obecna linia produktów firmy obejmuje Megas i3, i3 S, Pro, X, Zero, Zero 2, a teraz nowy SE, z których każdy ma tę samą charakterystyczną metalową ramę. 

Najnowszy system firmy Anycubic wyróżnia się opatentowaną strukturą szklanej siatki, która ma zapobiegać kurczeniu się i wypaczaniu materiałów podczas drukowania. Pod względem objętości płyta konstrukcyjna urządzenia o wymiarach 220 mm x 220 mm x 250 mm powinna być więcej niż wystarczająca dla początkujących użytkowników, ale nie jest tak duża, jak obszar drukowania bardziej premium modelu Mega X firmy. 

Podobnie jak jego poprzednicy, Mega SE zawiera łatwy w obsłudze ekran LCD, a jego modułowy układ oznacza, że ​​można go zmontować w zaledwie pięciu krokach, co czyni go idealnym dla nowych użytkowników. Podobnie, maszyna Anycubic ma dużą nakrętkę poziomującą, co zmniejsza złożoność poziomowania łóżka, co może być trudne dla nowicjuszy. 

Jeśli chodzi o materiały, system zawiera niebieską rurkę teflonową wysokotemperaturową Capricorn, umożliwiającą użytkownikom łatwe ładowanie i drukowanie części przy użyciu polimerów PLA, ABS, PETG lub TPU. Wreszcie, Mega SE jest napędzany przez wytłaczarkę dwubiegową, która według Anycubic zapewnia gładsze prowadzenie i druki o „doskonałej” jakości w porównaniu z innymi maszynami klasy podstawowej. 

Nowa linia drukarek Photon 3D firmy Anycubic.  Zdjęcie za pośrednictwem Anycubic.

Połączona oferta przetwarzania końcowego

Oprócz swoich maszyn Mega Anycubic sprzedaje swoje drukarki Photon SLA, a w zeszłym roku wypuścił cztery nowe wersje, aby uczcić pięciolecie. Niedawno na targach CES firma zdecydowała się zaprezentować Mono X wraz z Wash & Cure Plus, reklamując je jako parę, która może zapewnić użytkownikom zintegrowane rozwiązanie do utwardzania i mycia.

Dzięki objętości roboczej 192 x 120 x 245 mm, Mono X skutecznie reprezentuje spin firmy Anycubic w dziedzinie druku wielkoformatowego na bazie żywicy. Tymczasem nowa maszyna do obróbki końcowej Anycubic ma spory obszar mycia o wymiarach 190 x 120 x 245 mm, co potencjalnie czyni ją idealnym partnerem do utwardzania tych bardziej znaczących modeli drukowanych 3D.

W porównaniu do swoich poprzedników nowy Wash & Cure Plus jest nie tylko większy, ale  oferuje użytkownikom bardziej konfigurowalne rozwiązanie wykończeniowe. System zawiera teraz bardziej złożony dwukolorowy wyświetlacz LED, a jego timer można ustawiać przyrostowo w zakresie od 1 do 60 minut, zamiast korzystać z ustawień wstępnych ograniczonych do sześciu minut. 

Specyfikacje techniczne i ceny

Poniżej znajdują się specyfikacje techniczne nowych maszyn Anycubic Mega SE i Wash & Cure Plus. Szczegóły cenowe nie zostały ogłoszone przed premierą, ale ich premiery są zaplanowane na maj 2021 r. 


Dodaj komentarz