Atual Studios zaprezentował okrągłe meble drukowane w 3D

Atual Studios, platforma dla masowo dostosowywanych produktów do budynków i wnętrz, ogłosiła nową linię produktów, która jest całkowicie okrągła i wykonana z plastiku pochodzenia roślinnego, o uderzająco matowym, ceramicznym wyglądzie. Firma zaprojektowała wybór przegród i ekranów bezpieczeństwa wydrukowanych w 3D, aby zaoferować rozwiązanie do jednorazowych plastikowych ekranów jednorazowego użytku, które zaśmiecają obecne środowiska pracy. Z biegiem czasu ekrany można rozdrabniać i ponownie drukować na nowych panelach, donicach lub regałach. Produkty zostały zaprezentowane podczas Dubai Design Week, w nowym salonie Aectual Dubai.

Atual Studios jest marką projektową architektonicznej firmy drukującej 3D Atual , platformy założonej przez architektów i projektantów dla architektów i projektantów. Atual Studios tworzy „archetypy produktów”, które użytkownicy mogą dostosowywać do swoich upodobań, a ich celem jest inspirowanie architektów i projektantów do opracowywania nowatorskich projektów produktów na ich platformie. Firma Aectual działa na całym świecie, jej siedziba główna znajduje się w Amsterdamie w Holandii, a druga lokalizacja zostaje otwarta w tym tygodniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podczas Dubai Design Week, gdzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana publicznie linia mebli wydrukowanych w 3D.

Przegrody i ekrany bezpieczeństwa firmy są oparte na nowej estetycznej podstawie projektu, która jest możliwa dzięki płynnemu i precyzyjnemu ruchowi druku 3D. Wykorzystując przyjemne w dotyku materiały i cykliczne, wdzięczne wzory, Atual Studios wprowadza bardziej miękkie, ale ekspresyjne podejście do rozwiązań wnętrz. Ekrany mogą być całkowicie zamknięte dla pełnej prywatności lub częściowo otwarte i mogą być wolnostojące, zawieszane jak zasłony lub montowane jako panele ścienne. Ich trójwymiarowa struktura wymiarowa ma doskonałe właściwości akustyczne.

Zainspirowane technikami składania strukturalnego, Atual Planters mają skorupę o falistej geometrii, która stopniowo intensyfikuje się lub zanika, tworząc uderzająco ozdobne formy. Donice można dopasować tak, aby idealnie pasowały i unosiły każdą przestrzeń i ulubione rośliny. Wszystkie produkty są wykonywane na zamówienie w wybranej liczbie kolorów i na życzenie mogą być dostępne w dowolnym kolorze NCS.

Eksperymentując z objętością, światłem i teksturą, rzeźbiarski Totem Książkowy jest zarówno praktycznym, jak i zabawnym domem dla książek o różnych rozmiarach. Połączenie dużej, pionowo falującej powierzchni z jednej strony i małych poziomych fal strukturalnych z drugiej, tworzy doznanie, które stymuluje pod każdym kątem. Jego skóra jest przyjemna w dotyku, jak materiał drukarski na bazie lnu, miękki w dotyku i przypominający ceramikę.

Wszystkie produkty są częścią okrągłej linii produktów Atual. Po użyciu firma Atual odbiera produkty i przetwarza je na nowo wydrukowane meble. Klienci otrzymują depozyt lub zniżkę na nowy zakup. Atual aktywnie wspiera zrównoważoną produkcję i oferuje rozsądne rozwiązania dla zmieniających się pragnień w zastosowaniach przestrzennych, prezentując bardziej elastyczne i zabawne podejście do projektowania wnętrz.

Dodaj komentarz