Blackstone opracowuje drukowane w 3D baterie półprzewodnikowe z myślą o Tesli

Szwajcarska firma Blackstone Resources osiągnęła szereg ważnych kamieni milowych w swojej zastrzeżonej technologii druku 3D do drukowania litowo-jonowych akumulatorów półprzewodnikowych. Firma inwestuje w nową generację technologii akumulatorów za pośrednictwem swojej niemieckiej spółki zależnej Blackstone Technology GmbH. Obejmuje to opatentowane techniki druku 3D i badania nad masową produkcją akumulatorów, które, jak wykazano, oferują większą gęstość energii i większą liczbę cykli ładowania.

Proces drukowania 3D technologii Blackstone oferuje znaczne korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi projektami ogniw akumulatorowych, które wykorzystują ciekłe elektrolity. Należą do nich znacznie niższe koszty, wyższy poziom elastyczności produkcji, jeśli chodzi o format ogniwa i 20% wzrost gęstości energii. Ponadto, stosując tę ​​technologię, można zmniejszyć liczbę materiałów, które nie magazynują energii (tj. Miedź i aluminium) nawet o 10%. Te zalety można osiągnąć niezależnie od składu chemicznego elektrod.

Holger Gritzka, dyrektor generalny Blackstone Technology GmbH, skomentował: „Wraz z dotychczasowym rozwojem technologii baterii druku 3D, rozwój ten toruje drogę do masowej produkcji półprzewodnikowych ogniw akumulatorowych. Oprócz głównych rynków, takich jak przemysł motoryzacyjny, zastosowania morskie i nowe sieci bezprzewodowe 5G skorzystałyby z zalet, jakie mogą zaoferować drukowane w 3D komórki półprzewodnikowe ”.

Elon Musk uznał znaczenie zarówno dostępu do nowej generacji technologii akumulatorów, jak i surowców potrzebnych do ich produkcji. Popyt na samochody elektryczne prawdopodobnie szybko przewyższy ilość materiałów akumulatorowych, których wymagają te pojazdy, nawet dzięki nowym technologiom mającym na celu zmniejszenie ilości potrzebnych materiałów akumulatorowych.

Musk spodziewa się, że nowa generacja akumulatorów będzie zużywać znacznie mniej metali, takich jak kobalt, ale więcej niklu i litu. W rzeczywistości popyt na wszystkie te metale prawdopodobnie znacznie wzrośnie, ponieważ do Tesli dołączają duzi producenci samochodów, którzy również zaczynają wprowadzać na rynek swoje pierwsze pojazdy elektryczne, planując zelektryfikować całą gamę swoich samochodów.

Blackstone Resources opracowało i przetestowało baterie drukowane w 3D, które oferują znaczną poprawę pod względem gęstości baterii, cykli ładowania i kosztów. Szwajcarska firma opracowała również proces produkcji masowej produkcji tych akumulatorów w 2021 r. W dowolnym kształcie i formie przy użyciu zastrzeżonej technologii drukowania na bateriach.

Po opracowaniu i przetestowaniu tej technologii Blackstone jest gotowy na kolejny krok. Aby osiągnąć najwyższą wydajność i największe wykorzystanie tej technologii druku 3D, firma planuje produkować półprzewodnikowe ogniwa akumulatorowe drukowane w 3D.

Może to być przełomem w rozwoju baterii półprzewodnikowych. Zautomatyzowany proces produkcji druku 3D mógłby zaoszczędzić do 70% tradycyjnych nakładów Capex używanych do produkcji baterii półprzewodnikowych. Akumulatory półprzewodnikowe są również bezpieczniejsze, ponieważ nie zawierają łatwopalnych płynnych elektrolitów, które są również bardziej szkodliwe dla środowiska.

Pierwsze prototypy akumulatorów półprzewodnikowych opracowane przez Blackstone Technology GmbH zostały już przetestowane. Firma opracowuje obecnie technologię druku 3D wymaganą do drukowania tych półprzewodnikowych ogniw akumulatorowych do masowej produkcji.

Produkcja tych prototypów pokaże, że technologia Blackstone może drukować wiele kompozytów akumulatorów, obudów i elektrolitów w stanie stałym potrzebnych do masowej produkcji.

Wraz z Blackstone istnieje obecnie ogromna liczba różnych konkurujących firm, które walczą o wprowadzenie na rynek nowej generacji technologii akumulatorów. Firmy te prawdopodobnie pokonają Teslę, jeśli chodzi o dostarczanie technologii nowej generacji, w tym akumulatorów półprzewodnikowych i nowych zaawansowanych technik produkcji. Powinno to stanowić problem dla Tesli, która ma znaczny dostęp do kapitału i mogłaby szybko przyspieszyć dzięki ukierunkowanym przejęciom.

Dodaj komentarz