CCm i Carbon stworzyli nowe drukowane kaski dla hokeistów NHL

CCM , jeden z wiodących producentów sprzętu hokejowego w Kanadzie, we współpracy z firmą Carbon, właśnie przedstawił swój kask „SuperTacks X with Nest Tech” przed sezonem NHL 2021. Kask wydrukowany w 3D zostanie po raz pierwszy udostępniony wszystkim profesjonalnym hokeistom, po uzyskaniu certyfikatu National Hockey League (NHL) do użytku profesjonalnego.

Wnętrze kasku jest drukowane w 3D przy użyciu cyfrowej syntezy światła (DLS) firmy Carbon, podobnej do kasku Riddell, i wykorzystuje technologię Next Evolution of Sense (NEST), aby zapewnić lepszą ochronę, wydajność, termoregulację i komfort. Zamiast tradycyjnej piankowej wyściółki stosowanej do tej pory w hełmach, innowacyjna technologia kratowa Carbon, programowalne żywice i platforma oprogramowania umożliwiają projektantom i inżynierom produktu opracowanie precyzyjnych, dostosowanych geometrii krat, które zapewniają określone pożądane reakcje mechaniczne dostosowane do każdego gracza lub pozycji.

Carbon już wcześniej korzystał ze swojej technologii kratowej w projektowaniu trampek nowej generacji we współpracy z Adidasem. Jednak, w przeciwieństwie do wyposażenia ochronnego, w butach skupiono się na zwrocie energii. W przeciwieństwie do tego geometryczny projekt kasków skupia się na tłumieniu energii, aby pochłonąć siłę niszczących uderzeń.


W ramach wcześniejszej współpracy mającej na celu opracowanie niestandardowych i zindywidualizowanych kasków ochronnych dla graczy NFL firma Carbon nawiązała współpracę z Riddell, przodującym producentem kasków piłkarskich, dysponującym własną bazą danych zawierającą pięć milionów uderzeń zarejestrowanych przez technologię inteligentnych kasków. Wykorzystując platformę prototypowania DLS firmy Carbon do produkcji wkładek do kasków, obie firmy współpracowały przy tworzeniu platformy produktów dla kasków Diamond dla Riddell oraz kasku SpeedFlex Precision Diamond, który jest dostępny specjalnie dla graczy NFL od 2018 roku.

Jest to jedno z kilku partnerstw, które firma Carbon zawarła w celu opracowania specjalistycznych, skalowalnych aplikacji dla swojej technologii DLS. Firma nawiązała już współpracę ze znanymi firmami, takimi jak Adidas, Ford, Ikea, Johnson & Johnson, a w zeszłym roku współpracowała z firmą Lamborghini przy produkcji komponentów do modelu Urus SUV i hybrydowego samochodu sportowego Sian FKP 37.

Dodaj komentarz