Creality CR-5 Pro w końcu otrzymała całkowicie zamkniętą obudowę

Większość drukarek 3D, w tym wiele najlepiej ocenianych, kosztownych drukarek 3D, nie ma obudów. Jednak posiadanie obudowy przynosi wiele dobrego. Creality CR-5 Pro, pół-przemysłowa, wstępnie zmontowana drukarka stacjonarna 3D, w końcu dostała górną pokrywę, która tworzy w pełni zamknięty obszar drukowania z domyślnymi przezroczystymi akrylowymi płytami i drzwiami przednimi.

CR-5 Pro to przyjazne dla użytkownika urządzenie do drukowania 3D, wydajne w tworzeniu druków klasy przemysłowej, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności zarówno dla konkretnych producentów, jak i małych firm. Maszyna jest naprawdę dość atrakcyjna pod względem konstrukcji. Jasna rama znacznie odróżnia ją od wielu innych drukarek 3D firmy Creality, które mają zazwyczaj czarny kolor. Jest to drukarka 3D typu plug-and-play, która jest wstępnie zmontowana i ma dostarczać gotowe do użycia wydruki wysokiej jakości od razu po wyjęciu z pudełka. Zawiera funkcję odzyskiwania wydruku po wyłączeniu zasilania, wykrywanie braku filamentu oraz instrukcję obsługi na pokładzie. Całkowicie metalowa obudowa sprawia, że ​​jest wytrzymała i trwała.

Oryginalnie CR-5 Pro ma zamkniętą komorę roboczą, która wychwytuje ciepło w celu zmniejszenia lub wyeliminowania wypaczenia. Komora robocza nie jest wyraźnie ogrzewana, ale zamiast tego gromadzi ciepło generowane przez powierzchnię drukowania i dyszę.

Ostatnio firma wypuściła nowe akcesorium do CR-5 Pro – górnę pokrywę,  która pomaga stworzyć w pełni zamknięty obszar drukowania dla maszyny, umożliwiając poprawę wydajności drukowania elastycznych materiałów.  

Górna pokrywa CR-5 Pro jest wykonana z akrylu, który jest naprawdę solidny i wytrzymały. Akrylowa górna pokrywa jest przezroczysta, co nadal umożliwia monitorowanie procesu drukowania w czasie rzeczywistym. Nie wymaga skomplikowanej instalacji, a użytkownicy muszą po prostu umieścić płytę na górze urządzenia. Dzięki tej pokrywie CR-5 Pro zyskuje w pełni zamknięty obszar drukowania, aby zmniejszyć ryzyko niepowodzenia drukowania i zwiększyć przyczepność wydruków między warstwami, poprawiając jakość i wytrzymałość druku.

Korzyści z całkowicie zamkniętego obszaru drukowania są następujące:

  • • Zatrzymuje lub ogranicza opary emitowane do pomieszczenia
  • • Chroni wydruki przed przeciągami i zmianami temperatury
  • • Chroni drukarkę przed kurzem
  • • Chroni dzieci i zwierzęta domowe przed ruchomymi częściami i gorącymi elementami

ABS jest materiałem, dla którego  zamknięta komora jest zdecydowanie świetnym rozwiązaniem. Drukarki klasy przemysłowej, które drukują ABS, mają ogrzewane komory do utrzymywania temperatury podczas drukowania. Kolejną najlepszą rzeczą do ogrzania komory do drukowania jest zamknięta obudowa, która zatrzymuje temperaturę ze stołu drukującego i dyszy. Zapobiega to zwijaniu się ABS i odsuwaniu się od stołu..

Kolejną korzyścią przy drukowaniu ABS w zamkniętej obudowie jest to, że nieprzyjemne opary pozostają wewnątrz. 

Dodaj komentarz