CTA domaga się zniesienia opłat celnych dla drukarek 3D, robotów i innych urządzeń z Chin

Podczas gdy Biuro Przedstawicielstwa Handlowego Stanów Zjednoczonych (USTR) wprowadziło pewne wyjątki w kontekście pandemii COVID-19 – w tym zniesienie taryf na importowane wentylatory, maski tlenowe i nebulizatory – szereg amerykańskich grup handlowych, w tym Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich (CTA), zwróciły się o rozszerzenie zakresu produktów bezcłowych. Reuters informuje, że CTA wezwał USTR do zniesienia taryf na produkty, w tym drukarki 3D, drony, roboty i komputery osobiste wyprodukowane w Chinach.

CTA i inne grupy branżowe opublikowały serię listów, które zostały wysłane do USTR, wyjaśniając, w jaki sposób wspomniane technologie, a także inne, mają ważną rolę do odegrania w łagodzeniu i zarządzaniu wybuchem COVID-19 w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o usunięcie wszelkich barier w imporcie nie tylko niezbędnego sprzętu medycznego, ale także potrzebnego sprzętu pomocniczego i produktów.

Jak napisał CTA w liście do USTR: „Taryfy te stanowią nie tylko barierę wejścia na niezbędne produkty, ale stanowią podatek od przedsiębiorstw i konsumentów, który staje się coraz bardziej szkodliwy, gdy wielu wchodzi w„ tryb przetrwania ”.”

W ciągu ostatnich kilku miesięcy widzieliśmy, jak ważne stały się drukarki 3D w szybko produkującym krytycznym sprzęcie, takim jak ŚOI i części respiratora. Wiele firm, a nawet osób fizycznych, wykorzystuje druk 3D do produkcji bardzo potrzebnych materiałów eksploatacyjnych dla lokalnych szpitali lub zakładów opieki zdrowotnej. Inne technologie, takie jak roboty, mogą być stosowane do sterylizacji powierzchni, a drony mogą być wykorzystywane do dostarczania materiałów medycznych. Komputery osobiste mogą być wykorzystywane natomiast do celów edukacji zdalnej, a także do świadczenia usług telezdrowia.

Inne grupy branżowe, w tym American Chemistry Council, Computing Technology Industry Association oraz American Apparel & Footwear Association, również zwróciły się o wyłączenie środków dezynfekujących, chemikaliów medycznych, atramentów i tonerów do drukarek, masek wielokrotnego użytku i innych.

CTA to stowarzyszenie handlowe w USA, które reprezentuje 422 miliardy dolarów w branży technologii konsumenckich, która obsługuje ponad 18 milionów miejsc pracy w USA. Grupa jest zwolennikiem branży i jest gospodarzem globalnych wydarzeń, w tym Consumer Electronics Show (CES).

Dodaj komentarz