Dinsmore rozszerza swoją flotę drukarek Carbon 3D

Dinsmore Inc., członek Carbon Production Network, rozszerzy swoją flotę drukarek Carbon 3D poprzez instalację nowej drukarki L1 . Dinsmore rozpoczyna przebudowę laboratorium, które będzie prezentować istniejącą flotę drukarek M2 z włókna węglowego wraz z nową drukarką L1. Drukarka Carbon L1 rozszerza możliwości Dinsmore w zakresie dużych części i produkcji przy użyciu procesu Carbon DLS.

`

„Nasza współpraca z firmą Carbon bardzo się rozwinęła od czasu nawiązania współpracy w 2016 roku. Ta współpraca przyniosła lepsze produkty na rynek w krótszym czasie” – powiedział Jay Dinsmore, dyrektor generalny Dinsmore. „Dzięki tej instalacji będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę, zwiększając przepustowość i poruszając się jeszcze szybciej. Jesteśmy w trakcie przebudowy naszych laboratoriów i jako pierwszy partner Carbon z Zachodniego Wybrzeża, który zainstaluje drukarkę L1, będziemy mogli zaprezentować ją jako główną cechę innowacji. Zidentyfikowaliśmy już odpowiednie aplikacje, więc będziemy drukować pierwszego dnia ”.

Drukarka Carbon L1

Drukarka L1 to spójna i niezawodna platforma do drukowania, która ożywia części drukowane w 3D dzięki ekonomii skali, przy największej objętości roboczej w drukarce Carbon, L1 pozwala projektantom i producentom na wytwarzanie większych lub mniejszych części bardziej kosztownych – efektywnie. Aplikacje drukowane na drukarce L1 wykazały poprawę kosztów o 15% do 50%.

Jest to wyjątkowa platforma do prototypowania i produkcji, innowacyjne produkty są szybciej wprowadzane na rynek poprzez prototypowanie i wytwarzanie części na tej samej maszynie. Możliwość wytwarzania części do użytku końcowego z dużą dokładnością i niespotykaną szybkością drukowania skraca czas wprowadzenia na rynek.

Kolejną ważną cechą drukarki L1 jest ciągła aktualizacja oprogramowania. W ramach subskrypcji Carbon zapewnia bieżące aktualizacje oprogramowania, które zapewniają nowe funkcje, nowe opcje materiałów i ulepszenia wydajności drukarki w czasie.

„Strategiczna relacja, którą zbudowaliśmy z Dinsmore, przyniosła korzyści klientom, którzy szukali nowych sposobów rozwijania pomysłów, których nie mogli wprowadzić na rynek tradycyjnymi metodami” – powiedziała Ellen Kullman, prezes i dyrektor generalny Carbon. „Rozszerzenie naszego partnerstwa to kolejny kamień milowy w pomaganiu firmom we wprowadzaniu na rynek lepszych produktów w krótszym czasie”.

Dodaj komentarz