Dom Milestone to czwarty dom wydrukowany w 3D, który pozyskał najemców

Jeszcze inny dom drukowany w 3D jest teraz (lub wkrótce) zamieszkany przez prawdziwych ludzi. Jest czwartym na świecie (bez biurowców) i pierwszym w Unii Europejskiej. Znajduje się w Eindhoven w Holandii i jest pierwszym z pięciu budynków, które zostaną wydrukowane w 3D w ramach projektu Milestone .

Nowy dom w Eindhoven w pełni spełnia wszystkie surowe holenderskie wymagania budowlane. Wyjątkowe jest to, że partnerzy projektu zrealizowali dom według własnego projektu, dzięki szeroko zakrojonym pracom badawczo-rozwojowym, aby odblokować swobodę projektowania drukowania betonu.

Projekt Milestone to wspólny projekt konstrukcyjny i innowacyjny Politechniki Eindhoven, Van Wijnen, Saint-Gobain Weber Beamix, Vesteda, gminy Eindhoven i Witteveen + Bos.

Przed tym najnowszym przykładem komercyjnego domu drukowanego 3D, pierwszym był dom zbudowany w Rosji przez AMT Specavia w 2017 roku, jednak ten dom nie został w rzeczywistości sprzedany żadnemu najemcy, ponieważ założyciel rosyjskiej firmy drukującej 3D zbudował go dla siebie i swoją rodzinę.

Projekt Dom Milestone to czwarty dom wydrukowany w 3D, który pozyskał najemców

Niedawno dom wydrukowany w 3D trafił oficjalnie do sprzedaży na Long Island w stanie Nowy Jork, jednak nie został jeszcze sprzedany. Jeszcze niedawno dom wydrukowany w 3D, zbudowany w społeczności przy użyciu technologii ICON w Austin w Teksasie, przyjął nowego najemcę: byłego bezdomnego Tima Shea.

Dodaj komentarz