Dyemansion i Stratasys zapewniają architekturę przemysłowego wytwarzania przyrostowego

Stratasys i DyeMansion nawiązały współpracę w celu stworzenia pierwszej architektury referencyjnej dla wytwarzania przyrostowego na skalę produkcyjną. Architektura referencyjna przedstawia proces wykorzystania wytwarzania przyrostowego do masowej produkcji części końcowych drukowanych w 3D o niezmiennie wysokiej jakości i konkurencyjnych cenach w porównaniu z tradycyjnymi procesami produkcyjnymi. Architektura oparta jest na nowej platformie produkcyjnej serii H firmy Stratasys w połączeniu z platformą przetwarzania końcowego DyeMansion Print-to-Product.

W zeszłym tygodniu Stratasys przedstawił drukarkę 3D Stratasys H350, system łoża proszkowego zaprojektowany specjalnie do produkcji części do zastosowań końcowych. Oparta na technologii SAF nowa drukarka H350 została zaprojektowana tak, aby zapewnić producentom spójność produkcji, konkurencyjny i przewidywalny koszt w przeliczeniu na część oraz pełną kontrolę produkcji tysięcy części. Stratasys zaleca rozwiązanie DyeMansion do obróbki końcowej, po dokonaniu oceny z drukarką H350 i początkowym materiałem polimerowym PA11.

Przepływ pracy DyeMansion Print-to-Product uzupełnia drukarkę H350 o przemysłowe rozwiązanie do czyszczenia, napawania i kolorowania części. W zależności od wymagań końcowego zastosowania, klienci mogą wybierać między dwoma różnymi wykończeniami: estetycznym półmatowym wykończeniem zapewniającym jednorodną powierzchnię odporną na zarysowania lub bardziej funkcjonalnym wykończeniem zapewniającym całkowicie uszczelnione i zmywalne powierzchnie. Przepływ pracy Print-to-Product umożliwia różne zastosowania, takie jak okulary, wnętrze samochodu lub części zamienne oraz urządzenia medyczne i ortezy.

„Wraz z DyeMansion zapewniamy naszym klientom wszechstronny, sprawdzony proces wytwarzania przyrostowego dostosowany do naszej drukarki 3D H350. Umożliwia to naszym klientom łatwe przejście od proszku do spójnych, wysokiej jakości gotowych części na dużą skalę. Sojusz pomoże przyspieszyć wdrażanie technologii SAF do produkcji części do użytku końcowego ”- powiedział Patrick Carey, starszy wiceprezes ds. Produktów i rozwiązań w Ameryce w Stratasys.

Sojusz Stratasys i DyeMansion umożliwił firmom połączenie wzajemnej wiedzy specjalistycznej i wiedzy branżowej, aby nie tylko stworzyć wzorcową architekturę, ale także stworzyć unikalne, zrównoważone rozwiązanie do czyszczenia, wygładzania chemicznego i barwienia. Producenci mogą teraz przenosić swoje części z druku do obróbki końcowej dzięki zintegrowanej ofercie, która zapewnia większą wartość i oferuje unikalne rozwiązanie w porównaniu z produktami dostępnymi obecnie na rynku.

„Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że Stratasys nawiązał z nami współpracę przy tworzeniu tej architektury referencyjnej. Razem jesteśmy w stanie dostarczać naszym klientom najlepsze w swojej klasie rozwiązania i wykazać wartość połączenia ich nowej technologii SAF z naszymi rozwiązaniami, aby umożliwić wysokowartościowe i masowe zastosowania w różnych branżach. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszą współpracą i jeszcze bardziej nie możemy się doczekać, kiedy nasze partnerstwo nas zaprowadzi ”- mówi Felix Ewald, współzałożyciel i dyrektor generalny DyeMansion.

Stratasys i DyeMansion poprowadzą sesję edukacyjną we wtorek, 4 maja na konferencji AMUG w Orlando na Florydzie. Podczas sesji „Włączanie aplikacji z pełną architekturą AM” Tim Heller, lider handlowy produktów serii H w Stratasys i Michael Schorr, szef działu doradztwa aplikacyjnego w DyeMansion North America, Inc., omówi architekturę referencyjną i pokaże pierwsze części wyprodukowane w ramach tego procesu.

Aby dodatkowo uzupełnić architekturę referencyjną, firmy pracują nad wspólną strategią wejścia na rynek, która zapewni klientom rozwiązania dla różnych zastosowań. Wspólnie planują udoskonalić architekturę referencyjną za pomocą rozwiązań dla różnych zastosowań, a łańcuch procesów będzie stale aktualizowany za pomocą najnowocześniejszych technologii obu firm. Architektura referencyjna zostanie zainstalowana na miejscu w Stratasys Direct jeszcze w tym roku, a po pomyślnym zainstalowaniu cała koncepcja fabryki będzie dostępna dla zainteresowanych stron w formie wycieczek po fabryce lub warsztatów na miejscu.

Dodaj komentarz