Ender-3 vs Ender-3 Pro vs Ender-3 V2

Drukarki Ender-3 i Ender-3 Pro zdobyły tytuł Najlepsza drukarka 3D 2020 na platformie ALL3DP. Od czasu premiery Ender-3 i Ender-3 Pro, użytkownicy nadal doceniają tę drukarkę i uznają ją za najbardziej opłacalną drukarkę 3D DIY ze względu na łatwość montażu, akceptowalną poprawę i doskonały druk. 

Pojawienie się ulepszonej wersji zestawu drukarki 3D Creality Ender-3 V2 przyciągnęło uwagę wszystkich. Wielu użytkowników bardzo nie może się doczekać tej maszyny, ale jednocześnie spowodowało to pewne zamieszanie. Jaka jest różnica między Ender-3 V2 , Ender-3 i Ender-3 Pro? Wyglądają prawie tak samo, jakie są części i funkcje aktualizacji? Jaka jest cena? Który jest lepszy? Wyjaśnijmy szczegółowo niektóre elementy wspólne i różnice między nimi.

Oryginalny kartezjański zasadniczy projekt został zachowany, wygląd Ender-3 V2 i Ender-3 wglądają zatem prawie tak samo, a oryginalny rozmiar wydruku to 220 * 220 * 250 mm. Według opinii większości klientów rozmiar ender-3 klienta jest względnie zadowalający.

Jaka jest różnica?

Ender-3 w wersji podstawowej jest dość łatwy w montażu, chociaż wymagana jest ręczna kalibracja, ulepszone duże pokrętło poziomowania czyni go wygodniejszym. Wielu użytkowników wspomniało, że Ender-3 znacznie przekracza ich oczekiwania. Nadal jest dostępny do drukowania PLA, PETG, ABS, TPU i innych filamentów, ze względu na jego stosunkowo wysoką wydajność, jego struktura jest wykonana przez zwykłe profile, a kable z maszyny mogą wyglądać nieco niechlujnie, dlatego też jego wygląd wydaje się dość powszechny. Poza tym nadal działa bardzo dobrze, zwłaszcza wydruki modeli z dużą precyzją.  

Istnieje kilka funkcji, dzięki którym Creality Ender-3 jest odpowiednią drukarką 3D dla początkujących. Jego platforma jest podobną do buildtak podgrzewaną platformą, a Ender-3 Pro jest wyposażony w elastyczną platformę magnetyczną do usuwania. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że czasami podczas drukowania dochodziło do wahań. Istota zdaje sobie sprawę, że profil Y dostarczany z Ender-3 nie jest wystarczająco szeroki. A czasami w dolnej części występuje pył. Ale jest to zrozumiałe ze względu na jego cenę poniżej 200 dolarów.

Co powiesz na Ender-3 Pro? Oprzyj się na punktach, które można aktualizować, o których wspomnieli użytkownicy. Dostępny jest Ender-3 Pro z szerszym profilem aluminiowym 40 * 40 dla podstawy osi Y. co znacznie poprawia stabilność. I lepsze koła łożyskowe zapewniają większą sztywność, zmniejszają tarcie i zapewniają ogólnie lepszą stabilność wymiarową. Ta i niektóre szerokie gumowe nóżki pomagają również obniżyć poziom hałasu.

Pierwsza wersja Endera 3 miała wentylator na górze podstawy drukarki, co ułatwiło upuszczenie filamentów. Na Ender 3 Pro, C reality  umieściło ten wentylator na spodzie drukarki 3D, doskonale zapobiegając opadaniu pyłu filamentu na platformę. 

Creality Ender-3 V2-2020 Nowa wydana drukarka 3D za 300 dolarów

Ender-3 V2 będzie wysoce zalecaną drukarką 3d, którą chcielibyśmy przedstawić dzisiaj. Czy istnieje nowa wersja aktualizacji Ender 3? Może niektórzy użytkownicy są ciekawi tego. W trosce o lepsze wrażenia użytkownika, o których pisałam wcześniej, Creality podejmuje decyzję o aktualizacji.

1. Konstrukcja wtrysku blachy

W przeciwieństwie do Ender-3, Ender-3 V2 to fenomenalna drukarka 3d z nowym projektem wtrysku blachy. Wydaje się, że jest to bardziej zgodne z estetycznym wyglądem. Wszystkie kable są starannie zaprojektowane i ukryte. Ponadto zaskoczyła nas nowa konstrukcja podstawowego zestawu dysz. Ogólny projekt konstrukcyjny wygląda na bardziej zaawansowany i bezpieczniejszy.

Kolorowy ekran HD o przekątnej 2,4 cala

Bez dodawania starego pokrętła, Ender-3 V2 jest wyposażony w kolorowy ekran HD o przekątnej 4,3 cala, przejrzysty ekran sprawia, że ​​cała maszyna jest natychmiast inna. Bardziej nieoczekiwane jest to, że ten ekran można odłączyć. Dopóki kabel jest podłączony, możesz usunąć ekran, dzięki czemu urządzenie jest bardziej elastyczne w sterowaniu.

3. Hartowana platforma przeszklona

Po kilkakrotnym przetestowaniu Creality odkrywa, że platforma Glassed ma lepszą przyczepność, a model można łatwiej usunąć, ale nie uszkodzić. Zupełnie nowa, późniejsza Istota pojawi się z hartowaną szklaną platformą.  

4.Ukryty zestaw narzędzi

Wbudowany w podstawę, pod platformą jest ukryty schowek na narzędzia. Jeśli narzędzia takie jak igły, szczypce i inne są już w pudełku, Creality wierzy, że spodoba ci się ta mała niespodzianka.

5,32-bitowa cicha płyta główna 

Hałas generowany przez drukarkę przez większość czasu doprowadzał użytkowników do szaleństwa. Dlatego też Creality Ender-3 V2 ma teraz cichą 32-bitową płytę z chipsetem wewnątrz. 

6. Dodane pokrętło obrotowe w wytłaczarce 

Dobrze wiemy, że kiedy wkładamy filament do wytłaczarki, to jest trochę trudne do wprowadzenia. Dlatego Creality dodaje pokrętło na wytłaczarce, aby wygodnie pracować. Co więcej, w starych drukarkach trzeba wcisnąć zacisk wytłaczania, aby go wprowadzić, czasami zacisk wytłaczania łatwo jest złamać, więc pokrętło jest bardzo przyjazną konstrukcją. 

7. Czujnik filamentu i wznowienie po wyłączeniu zasilania

Czujnik filamentu i wznowienie po wyłączeniu zasilania zostanie dodany do Ender-3 V2. Wszystko, co możesz powiedzieć, to że tym razem wszystkie aktualizacje Ender-3 V2 są całkowicie oparte na doświadczeniu użytkownika. Przerwy lub rozłączenia nie powinny stanowić problemu dla Endera 3 V2, ponieważ może on w pełni odzyskać i wznowić drukowanie po jego utworzeniu.

Dodaj komentarz