Essentium wprowadza na rynek nową drukarkę 280i HT IDEX 3D do hali produkcyjnej

Essentium wprowadziło na rynek nową drukarkę 3D High-Speed ​​Extrusion (HSE) 280i HT, pierwszy niezależny system podwójnego wytłaczania (IDEX) zaprojektowany i opracowany na potrzeby hali produkcyjnej. Drukarka 3D HSE 280i HT jest wyposażona w prawdziwie niezależne podwójne wytłaczarki, dzięki czemu każda głowica jest w pełni niezależna zarówno na osi X, jak i Y. Umożliwia to producentom skrócenie czasu do produkcji części na skalę przemysłową, nawet w przypadku skomplikowanych kształtów geometrycznych, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów obróbki końcowej.

Drukarka 3D HSE 280i HT zapewnia prędkość drukowania ponad 500 mm / s, wykorzystując antypoślizgowy system wytłaczania o wysokim momencie obrotowym ze wszystkimi liniowymi silnikami serwo. W odróżnieniu od większości procesów FFF, które polegają na ogrzewanej

komorze roboczej, drukarka 3D HSE 280i HT wykorzystuje multimodalną metodę ogrzewania zaprojektowaną do podgrzewania części, eliminując konieczność oczekiwania przez producentów na nagrzanie się komory przed rozpoczęciem drukowania.

Drukarka 3D IDEX została zbudowana w celu przekształcenia hal produkcyjnych i rozwiązania problemów AM związanych z szybkością, wytrzymałością i skalą, które powstrzymały przejście od prototypowania do produkcji na pełną skalę w branżach takich jak lotnictwo, elektronika, motoryzacja, produkcja kontraktowa i dobra konsumpcyjne. Oprócz wprowadzenia drukarki 3D HSE 280i HT Essentium wprowadziło nowy, wysokowydajny materiał, który ma pomóc producentom w wykorzystaniu pełnego potencjału AM na skalę przemysłową i wywiązać się z ich zaangażowania w tworzenie globalnego, otwartego ekosystemu, który daje klientom kontrolę nad ich innowacyjność.

Opracowany we współpracy z LEHVOSS Group, Essentium PP-CF to włókno polipropylenowe wzmocnione w 20% włóknem węglowym, wykonane z żywicy LUVOCOM 3F firmy LEHVOSS. Ten materiał został zaprojektowany, aby zapewnić wydajność mechaniczną połączoną z drukownością. Charakteryzuje się dobrą odpornością chemiczną i niską energią powierzchniową, dzięki czemu jest przydatny w zastosowaniach do formowania silikonu i uretanu. Essentium PP-CF pozwala producentom drukować odporne chemicznie, niskoenergetyczne części o większej wytrzymałości i sztywności niż niewzmocnione poliolefiny.

„Branża produkcyjna w coraz większym stopniu zmierza w kierunku szczuplejszej i bardziej elastycznej przyszłości, którą zapewnia AM. To początek radykalnych zmian, w których miliardy zostaną zaoszczędzone dzięki nowym modelom ekonomicznym i produkcyjnym ”, powiedział dr Blake Teipel, dyrektor generalny Essentium,„ Ale ta zmiana wymaga ciągłych i nieubłaganych innowacji, aby móc robić rzeczy inaczej zrobione wcześniej, aby wyprodukować części, które wcześniej nie zostały wykonane – i wyprodukować rzeczy, które wcześniej nie zostały wyprodukowane. Taki jest nasz cel, wprowadzając na rynek pierwszą w branży prawdziwą maszynę IDEX – wierzymy, że drukarka 3D HSE 280i HT to przełom, dając producentom najlepsze narzędzie do drukowania 3D na dużą skalę ”.

Dodaj komentarz