Firma Branch Technology wykonała elewacji budynku dla instytucji finansowej

Firma zajmująca się drukiem 3D Branch Technology wykonała wydruk 3D elewacji budynku dla instytucji finansowej w Chattanooga w stanie Tennessee.

Po zakończeniu pieszych przechodzących przez Tennessee Valley Federalnej Unii Kredytowej w (TVFCU) Nowy Southside oddziału, położony na 125 Zachód 20 th Street, będzie widać fala podpis TVFCU za branding włączone do projektu samego budynku. Ten ambitny projekt jest pierwszym, w którym firma Branch wykorzystała swoją zastrzeżoną technologię Cellular Fabrication (C-Fab) opartą na ramieniu robota do drukowania 3D całej elewacji budynku panel po panelu.

Todd Fortner, prezes i dyrektor generalny TVFCU, stwierdza: „Kilka lat temu miałem okazję odwiedzić Branch Technology, gdy znajdowali się w Inkubatorze Przedsiębiorczości Izby Handlowej w Chattanooga. Byłem zdumiony tym, co można zrobić na dużą skalę za pomocą druku 3D. Natychmiast zacząłem się zastanawiać, jak moglibyśmy włączyć tę nową technologię do przyszłego projektu ”.

Połączenie funkcjonalności i estetyki

Nowy oddział w Southside wyrzeźbił dla siebie niszę jako opcja z cegieł i zaprawy w lokalnym sąsiedztwie, które znajduje się mniej niż dwie mile od centrum Chattanooga. Tworząc koncepcję projektu, unia kredytowa była zdeterminowana, aby podkreślić charakterystykę pobliskiej Doliny Tennessee, jednocześnie wtapiając budynek w miejskie otoczenie. Oddział współpracował z pierwotnym wykonawcą budowy TVFCU, konsultantami budowlanymi, aby zrealizować tę wizję.

Zespół wykorzystał komputerowe techniki projektowania, aby sfinalizować złożone panele elewacyjne przed przygotowaniem ich do druku 3D w zakładzie produkcyjnym Branch o powierzchni 40 000 stóp kwadratowych. Wypełnione materiałem kompozytowym wzmocnionym włóknami na bazie polimerów, panele przenikają się nawzajem, tworząc izolacyjną, ale lekką powłokę o falistym wzorze. Zewnętrzna fasada nie tylko wygląda wręcz fajnie, ale także kieruje zwiedzających do wejścia do budynku, wprowadzając element funkcjonalności do artyzmu.

John McCabe, dyrektor ds. Komunikacji w Branch Technology, wyjaśnia: „Pofalowana fasada ma wzór identyfikujący wejścia i rozszerza się wokół krzywizny budynku, służąc jako wskazówka dla odwiedzających. Różne stopnie krzywizny falistego wzoru elewacji to ukłon w stronę rozpoznawalnego logo TVFCU. Ten projekt to podstawa swobody projektowania, oferując jedyny w swoim rodzaju produkt poza dosłownym pudełkiem powtarzalnych, konwencjonalnych konstrukcji i produkcji elewacji. ”

Dodanie ostatnich szlifów

Podczas gdy zewnętrzna część oddziału Southside jest prawie ukończona, budowa wewnętrzna ma trwać co najmniej przez kilka tygodni. Plany Credit Union, aby otworzyć budynek jako oddział pełen zakres usług w późną wiosną 2021 roku, w którym momencie będzie to 20 TVFCU za th oddział operacyjny.

Fortner podsumowuje: „Podczas gdy nasi konkurenci zamykają oddziały, my je otwieramy. Nieustannie szukamy lepszych sposobów obsługi naszego członkostwa. Zauważyliśmy pustkę w naszym obszarze usług i zdecydowaliśmy się dodać oddział ”.

Podczas gdy Branch Technology zabezpiecza kontrakty budowlane w USA, budowa druku 3D rozwija się również w innych częściach świata. Firma SCG z siedzibą w Tajlandii wydrukowała ostatnio w technologii 3D przestrzeń coworkingową o powierzchni 102m² w celu połączenia estetycznych teksturowanych powierzchni i funkcji strukturalnych. Zlokalizowany w Saraburi w Tajlandii budynek został zaprojektowany przy użyciu oprogramowania do cyfrowego modelowania parametrycznego i częściowo wydrukowany w 3D z odzyskanego betonu.

Gdzie indziej, w Indiach, firma budowlana Larsen & Toubro Construction (L&T) niedawno ukończyła pierwszy w kraju dwukondygnacyjny budynek wydrukowany w technologii 3D. Budynek o skromnej powierzchni 65m² został wykonany przy użyciu wielkoformatowej betonowej drukarki 3D dostarczonej przez OEM COBOD i składa się z lokalnej mieszanki betonu do druku 3D, opracowanej przez własny zespół L&T.

Dodaj komentarz