Forward AM i Photocentric zaprezentował nowe żywice do serii Ultracur3D EPD

Forward AM ,producent materiałów i systemów Photocentric , zaprezentowali pierwsze dwa nowe materiały w swojej nowej linii produktów, „Ultracur3D EPD – Powered by Photocentric”.

Żywice Ultracur3D EPD 1006 i Ultracur3D EPD 2006 są teraz dostępne na rynku i nadają się do części funkcjonalnych w prototypowaniu, inżynierii i produkcji seryjnej części samochodowych.

„Wierzymy, że doskonałe połączenie doświadczenia Forward AM w zakresie materiałów do druku 3D, naszego unikalnego portfolio materiałów i zaawansowanej technologii drukarek Photocentric otworzy drzwi do konkurencyjnego cenowo druku komponentów, a tym samym sprawi, że masowa produkcja funkcjonalnych części do użytku końcowego stanie się przemysłem rzeczywistość ”- powiedział François Minec, dyrektor zarządzający BASF.

„Ultracur3D EPD1006 Powered by Photocentric” jest pierwszym z nowego portfolio żywic do druku 3D opracowanego we współpracy z Forward AM.  Zdjęcie przez fotocentryczne.

Partnerstwo BASF i Photocentric

Linia Ultracur3D EPD została opracowana w ramach trwającego strategicznego partnerstwa BASF i Photocentric, które po raz pierwszy rozpoczęło się w 2018 roku z zamiarem połączenia ich zasobów w celu przyspieszenia masowej produkcji części drukowanych w 3D.

Firma BASF przedstawiła na targach Formnext 2019 swoje pierwsze dwa wykonane na zamówienie materiały do ​​systemów Photocentric, BASF ST45B i FL300W . Podobnie jak ostatnie premiery żywicy, materiały te zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo zintegrować się z technologią światła dziennego LCD firmy Photocentric , zastosowaną w najnowszym systemie LC Maximus .

Firmy po raz pierwszy ogłosiły wprowadzenie na rynek swojego portfolio Ultracur3D na początku tego roku, ujawniając, że pierwsza linia 10 fotopolimerów światła widzialnego będzie wkrótce dostępna na rynku.

Według firm obecna premiera żywicy stanowi „nowy filar” ich sojuszu, który będzie nadal wspierał ścisłą współpracę badawczo-rozwojową (R&D) w celu opracowania innowacyjnych materiałów funkcjonalnych.

Nowa linia materiałów do druku 3D zostanie specjalnie zaprojektowana do pracy z procesem utwardzania światłem dziennym Photocentric.  Zdjęcie za pośrednictwem Forward AM.

Nowe materiały

Ultracur3D EPD 1006 i Ultracur3D EPD 2006 to pierwsze dwa materiały udostępnione w ramach nowej linii produktów. Części drukowane przy użyciu tych żywic będą wykazywać wysoką sztywność, elastyczność i będą mogły się poruszać bez pękania. Według Forward AM i Photocentric, nowe portfolio produktów fotopolimerowych umożliwi szeroki zakres wszechstronnych zastosowań 3D po konkurencyjnych kosztach.

Po premierze Ultracur3D EPD 1006 i EPD 2006 nastąpi wypuszczenie czterech dodatkowych żywic w pierwszym kwartale 2021 r.

Dodaj komentarz