General Atomics współpracuje z Conflux przy nowym wymienniku ciepła wytwarzanym metodą addycyjną

General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI) współpracuje z australijską firmą technologiczną Conflux w zakresie opracowania wymiennika ciepła. Część jest opracowywana przy użyciu procesu wytwarzania dodatku do metalu w celu ewentualnej integracji z linią zdalnie sterowanych systemów samolotowych (RPAS) GA-ASI.

Conflux Technology to firma zajmująca się produkcją przyrostową z siedzibą w Geelong, Victoria, która specjalizuje się w inżynierii cieplnej i płynowej. Wykorzystując przede wszystkim technologię EOS metal AM, Conflux zapewnia specjalistyczną wiedzę w zakresie optymalizacji wymienników ciepła do wytwarzania przyrostowego w celu zwiększenia wydajności RPA.

„GA-ASI i Conflux opracowują nowatorskie i najnowocześniejsze rozwiązania termiczne do zastosowania w naszych istniejących RPAS nowej generacji. Pozwoli to na zwiększenie wytrzymałości i obniżenie kosztów produkcji, a także większą elastyczność w zakresie projektowania i integracji naszych produktów ”, powiedziała Linden Blue, CEO GA-ASI.

General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), jest spółką stowarzyszoną z General Atomics oraz wiodącym projektantem i producentem sprawdzonych, niezawodnych systemów zdalnie sterowanych samolotów (RPA), radarów oraz systemów elektrooptycznych i pokrewnych systemów misji, w tym Predator RPA series and Lynx Multi-mode Radar.

Rząd Australii niedawno wybrał wariant GA-ASI MQ-9B SkyGuardian, aby zapewnić Uzbrojone RPAS dla Australijskich Sił Obronnych (ADF) w ramach projektu Air 7003. Australia dołącza do innych sił zbrojnych najwyższej klasy, wybierając MQ-9 ze względu na swoją sprawdzoną – rola wydajności walki i zdolność do wspierania sieci komunikacyjnych ad hoc i interoperacyjności z sojusznikami. MQ-9B podąża za spuścizną serii Predator® firmy GA-ASI, najbardziej zaufanego i najskuteczniejszego na świecie uzbrojonego systemu RPA o średniej wysokości i dużej wytrzymałości (MALE). Do tej pory cała flota zgromadziła ponad sześć milionów godzin lotu.

Dodaj komentarz