Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/blog.swiatdrukarek3d.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» IDM Lab zaprezentowało drukarkę 3D LCD w mikroskali, PicoFAB

IDM Lab zaprezentowało drukarkę 3D LCD w mikroskali, PicoFAB

Firma IDM Lab z siedzibą we Włoszech, świadcząca usługi w zakresie wytwarzania przyrostowego, wprowadziła na rynek nową drukarkę 3D LCD w mikroskali, PicoFAB.

Przeznaczony głównie do laboratoriów badawczych, instytucji edukacyjnych i producentów materiałów, niewielki system na bazie żywicy został zaprojektowany jako stanowisko do testowania materiałów, umożliwiając użytkownikom testowanie niewielkich ilości żywicy fotopolimerowej w kompaktowym opakowaniu. Przy skromnej objętości roboczej wynoszącej zaledwie 24 x 24 x 50 mm, PicoFAB może rozpocząć drukowanie części 3D już przy 10 ml żywicy.

IDM Lab powiedział: „PicoFAB został opracowany w bardzo konkretnym celu. Po kilkumiesięcznych badaniach rynkowych okazało się, że laboratoria badawcze, twórcy nowych materiałów oraz badacze zajmujący się biodrukowaniem napotykają trudności podczas testowania nowych fotopolimerów. Problem polega na tym, że dostępne na rynku drukarki 3D z żywicy mają średni rozmiar 10 cm x 7 cm lub więcej, co oznacza, że ​​do drukowania potrzeba co najmniej 100 ml żywicy”.

Wymagania dotyczące ilości żywicy mogą stać się poważnym problemem, gdy dana żywica jest szczególnie kosztowna, na przykład specjalistyczna żywica do biodrukowania lub certyfikowana żywica funkcjonalna. Może również zmusić twórców materiałów do zaangażowania się w określoną formułę, nie wiedząc, czy nowa mieszanka nadaje się do druku, co dodatkowo zwiększa koszty.

PicoFAB.  Zdjęcie za pośrednictwem IDM Lab.

Druk 3D LCD z IDM Lab

Chociaż PicoFAB jest debiutancką drukarką 3D IDM Lab, firma ma bogatą historię wytwarzania przyrostowego, ponieważ została założona przez założycieli producenta drukarek 3D Lumi Industries . Lumi jest znane z portfolio nowatorskich drukarek 3D na bazie żywicy, w tym systemu LumiBee typu open source, obsługiwanego za pomocą smartfona oraz niezwykle taniego LumiPocket , który oferuje dodatkowe funkcje wytrawiania płytek drukowanych i grawerowania laserowego.

Przenosząc tę ​​wiedzę do IDM Lab, założyciele oferują teraz szereg usług technicznych dla firm z sektora medycznego i stomatologicznego. Obejmuje to usługi wytwarzania przyrostowego, usługi projektowania urządzeń medycznych, studia wykonalności oraz opracowywanie oprogramowania układowego i oprogramowania.

Druk 3D małych części za pomocą PicoFAB.  Zdjęcie za pośrednictwem IDM Lab.

Drukarka 3D PicoFAB

Zgodnie z możliwościami drukowania małych części, PicoFAB ma również wyjątkowo kompaktową ramę o wymiarach 176 x 142 x 92 mm, dzięki czemu jest idealnym towarzyszem na biurku. Wewnątrz znajduje się specjalnie zaprojektowany lekki silnik, pierwotnie opracowany przez zespół Lumi Industries, oferujący rozdzielczość XY 100 mikronów. Użytkownicy mogą wybrać wysokość warstwy od 25 do 100 mikronów.

Drukarka PicoFAB 3D jest również wyposażona w wyjmowany zbiornik na żywicę ze stali nierdzewnej, który ma być łatwo sterylizowany. IDM Lab zaprojektowało zbiornik, aby umożliwić lepsze chłodzenie wewnętrznego wyświetlacza LCD, nawet gdy pokrywa jest założona.

Opisywany jako „doskonałe narzędzie” dla uniwersytetów i laboratoriów, system podobno już wzbudził zainteresowanie kilku z tych instytucji. Zapewniając łatwe w użyciu stanowisko do testowania materiałów, PicoFAB umożliwia użytkownikom testowanie małych ilości wysokowydajnych żywic, żywic dentystycznych, żywic odlewniczych i innych.

Dodatkowo drukarka 3D jest również wystarczająco precyzyjna, aby można ją było wykorzystać do funkcjonalnego prototypowania i produkcji końcowej. Aby uwolnić większy system w laboratorium, PicoFAB może być używany do drukowania biżuterii 3D, miniaturowych figurek i małych części dentystycznych.

Część dentystyczna wydrukowana w 3D za pomocą PicoFAB.  Zdjęcie za pośrednictwem IDM Lab.

Specyfikacje techniczne i ceny

Poniżej znajdują się specyfikacje techniczne drukarki 3D PicoFAB. Czytelnicy zainteresowani zakupem systemu mogą skontaktować się z IDM Lab w celu uzyskania wyceny .

Objętość druku24x24x50mm
Wymiary176x142x92mm
Rozdzielczość XY100 mikronów
Wysokość warstwy25, 50, 100 mikronów
Długość fali UV405nm

Dodaj komentarz