Inconel 718 to nowy metal ExOne do druku 3D

ExOne, pionier w dziedzinie natryskiwania spoiwa, dodał kolejny proszek metalowy do listy materiałów kwalifikowanych przez strony trzecie: Inconel 718. Stop na bazie niklu posiada obecnie najwyższe w firmie oznaczenie gotowości materiałowej dla systemów wytwarzania dodatków metalowych.

Inconel 718 to wysokowytrzymały metal szeroko stosowany m.in. w przemyśle lotniczym, energetycznym i motoryzacyjnym. Oprócz wytrzymałości materiał ten znany jest ze swojej twardości i dobrej odporności na korozję, chemikalia i ekstremalne temperatury (do 704°C). Metal dobrze nadaje się również do spawania i ma wiele zastosowań, w tym produkcję narzędzi, silników odrzutowych i komponentów morskich.

Inconel 718 posiada certyfikat ExOne

Inconel 718 przeszedł teraz przez wszystkie trzy poziomy systemu kwalifikacji materiałów ExOne, od badań i rozwoju do kwalifikacji klienta do kwalifikacji strony trzeciej. W rzeczywistości metal przeszedł z materiału badawczo-rozwojowego prosto do kwalifikacji strony trzeciej po pomyślnym przejściu serii testów i weryfikacji danych materiałowych strony trzeciej. Materiały zakwalifikowane przez klienta to te, które zostały zakwalifikowane przez klientów ExOne na podstawie ich własnych standardów dla danej aplikacji.

Obecnie Inconel 718 jest 22. materiałem (w tym metalami, ceramiką i kompozytami), który uzyskał kwalifikacje strony trzeciej lub klienta. Kolejne dwa tuziny materiałów są obecnie uznawane za gotowe do badań i rozwoju. Jeden z tych materiałów, aluminium (notorycznie trudny w użyciu do natryskiwania spoiwa), został szybko zakwalifikowany.

Wcześniej w tym tygodniu ExOne wprowadziło aplikację ExOne Scout , bezpieczną aplikację Przemysłu 4.0, która zapewnia monitorowanie maszyn w czasie rzeczywistym i analizę produkcyjnych drukarek 3D na szerokiej gamie urządzeń cyfrowych, w tym smartfonach i zegarkach. Firma niedawno uruchomiła także Sand 3D Printing Network, aby oferować drukowane w 3D formy i rdzenie klientom i producentom w całej Ameryce Północnej.

Dodaj komentarz