Jaki jest status rynku druku 3D podczas epidemii w 2020 roku?

Wybuch pandemii koronawirusa poważnie wpłynął na życie ludzi, większość branż zawiesiła swoja działalność, jednak rynek druku 3D rozwija się bardzo szybko w 2020 roku.

Firma zajmująca się drukiem 3D na całym świecie stopniowo koncentrowała się na drukowaniu pilnie potrzebnej ochrony medycznej sprzęt do walki z wirusem. Maseczki ochronne na twarz, osłony twarzy, sprzączki maski, okulary ochronne i zawory mogą uzupełnić niedobór sprzętu medycznego. Technologia druku 3D stała się nowym bohaterem ratującym życie. Jak donosi CBS, różne drukarki Creality 3D, takie jak Ender-5 i Ender-3, stają się asystentami w drukowaniu dostawców epidemii.

Większość krajów stosowała technologię drukowania 3D do produkcji bardzo potrzebnego sprzętu ochronnego, epidemia wywarła pewien negatywny wpływ na rynek druku 3D, ale odzwierciedla także ważną rolę technologii drukowania 3D w szybkiej produkcji bez formy, cyfrowej obszar produkcji bezpośredniej, który wyraźnie wykazał zdolność technologii drukowania 3D w dziedzinie szybkiej produkcji bez form i bezpośredniej produkcji cyfrowej.

Według CONTEXT (​​firma badawczo-doradcza) dzieli drukarki 3D na 4 kategorie: osobiste drukarki 3D, profesjonalne drukarki 3D, wzornictwo i przemysłowe drukarki 3D, biorąc pod uwagę wyniki firmy, w 2019 r. Widzimy, że dostawy osobistych drukarek 3D spadły o 11% w czwartym kwartale 2019 r. na korzyść zestawów i o 6% na projekt. Bardzo niewielki wzrost o 1% zaobserwowano w przypadku rozwiązań przemysłowych, podczas gdy rozwiązania profesjonalne o 16%. Raport wyraźnie pokazuje, że sprzedaż zestawu do drukarek 3D wzrosła: liczba zestawów wysłanych w 2019 r. była prawie dwa razy większa niż w przypadku drukarek 3D typu plug & play DIY, co może być uzasadnione bardzo niskimi cenami.

Na rynku osobistych drukarek 3D ludzie bardziej skupiają się na zestawie drukarek 3D. CONTEXT zauważa, że Creality  jest liderem segmentu drukowania 3D. Rzeczywiście, firma produkująca drukarki Creality 3D pracuje nad budową wiodącej na świecie marki drukarek 3D dla konsumentów, segmentowych drukarek 3D i stara się numerem 1 na globalnej liście sprzedaży w ciągu 5 lat. 

Prognozy na 2020 r. oparte na dostępnych informacjach z 23 marca pokazują, że wpływ zakłóconego łańcucha dostaw i nierównomiernej produktywności ludzi zarówno na ich własną zdolność do produkcji sprzętu, jak i na rynki końcowe, do których się odnoszą. większość dostawców urządzeń do drukarek 3D ma negatywne perspektywy na początek 2020 r., ale oczekiwany biznes zostanie wznowiony po ustąpieniu globalnej epidemii. Obecnie negatywnie wpływa to na wszystkie główne rynki zastosowań, takie jak stomatologia, przemysł lotniczy, samochodowy, drukarki konsumenckie, ortopedia i edukacja.

Wiadomości CONTEXT pokazują, że na rynku przemysłowym, który stanowił 68% globalnych przychodów ze sprzętu do drukarek 3D w 2019 r., przesyłki w drugiej połowie 2019 r. Były powolne, mimo że zazwyczaj jest to najsilniejsza część roku, a perspektywy na 2020 r. były już więc wyzwaniem. Biorąc pod uwagę zarówno te negatywne przeciwności losu, jak i wyzwania związane z podażą i popytem związane z globalnymi reakcjami na koronawirusa, ten segment ma nadzieję, że w 2020 r. spadnie o zaledwie -2%  wysyłkach drukarek po 5-letnim CAGR wynoszącym + 14% i przewiduje stopniowe ożywienie w poszczególnych regionach, poczynając od wschodu.

Odpowiedzi na pandemię pokazują również, że wykorzystanie druku 3D w lokalnej produkcji, zamiast polegać na skomplikowanych międzynarodowych łańcuchach dostaw, może pomóc wielu firmom zmniejszyć przyszłe ryzyko.

Gospodarka powróci do normy pod kontrolą pandemii. Rynek drukarek 3D stopniowo stał się wielkim potencjalnym przemysłem dzięki możliwościom tej technologii. Technologia druku 3D pokazała możliwości szybkiego zwrotu w każdym zakątku świata. Odpowiedzi na pandemię pokazują również, że wykorzystanie druku 3D w lokalnej produkcji, zamiast polegać na skomplikowanych międzynarodowych łańcuchach dostaw, może pomóc wielu firmom zmniejszyć przyszłe ryzyko.

Dodaj komentarz