KAV wprowadza drukowany w 3D kask rowerowy na rynek konsumencki

Od lodu po drogi, kalifornijski start- up KAV rozszerzył dziś swoją ofertę ochraniaczy, wprowadzając na rynek drukowany w 3D kask rowerowy. Nowy produkt jest następstwem oryginalnego wydania firmy z zeszłego roku: niestandardowy wydrukowany w 3D kask do hokeja na lodzie .

Kask rowerowy KAV, opracowany przy użyciu połączenia produkcji addytywnej, materiałoznawstwa i oprogramowania, oferuje rowerzystom niestandardowe rozwiązanie dla ich potrzeb w zakresie ochrony głowy. W porównaniu do konwencjonalnych hełmów piankowych, wydrukowany w 3D kask KAV jest cieńszy, co pomaga zmniejszyć opór. Zapewnia również lepsze krycie, a jednocześnie jest lekki. Być może najważniejszy jest jednak fakt, że jest szyty na miarę.

Kask rowerowy KAV

Jak informuje startup, klienci otrzymują zestaw fit, z którym przesyłają serię pomiarów. Algorytm uczenia maszynowego KAV generuje następnie wirtualny model głowy klienta, na którym można określić rozmiar kasku. Dopasowany kask jest następnie budowany przy użyciu technologii druku 3D i wykańczany ręcznie.

„Pomimo rynku, na którym każdy aspekt jazdy na rowerze, od przełożenia do pozycji siodełka, jest dostrojony pod kątem maksymalnych osiągów, rowerzyści musieli zadowolić się kilkoma rozmiarami pasującymi do wszystkich mentalności, aby chronić najważniejszą część ciała” – powiedział Whitman Kwok, dyrektor generalny KAV. „Kask rowerowy KAV kontynuuje naszą tradycję tworzenia kasku, który jest bezkompromisowy pod względem wydajności i ochrony, co jest możliwe dzięki naszej technologii produkcji na miarę. Mój KAV zastępuje i przewyższa mój poprzedni kask aerodynamiczny i wentylowany kask szosowy, podczas gdy dodatkowa osłona potylicy jest idealna, aby zapewnić dodatkową ochronę podczas moich szutrowych przygód”.

Kask rowerowy KAV

Kask wydrukowany w 3D jest oparty na strukturze kompresji KAV opartej na hexie, która została zaprojektowana w celu maksymalizacji przepływu powietrza wokół głowy, a także pochłaniania uderzeń. Ta struktura nie różni się od tej stosowanej w kaskach hokejowych, ale została zoptymalizowana pod kątem jazdy na rowerze. W szczególności system zarządzania energią został zaprojektowany tak, aby zminimalizować przyspieszenia liniowe i kątowe podczas wypadków rowerowych, podczas gdy kask hokejowy został zaprojektowany tak, aby był odporny na wielokrotne kolizje.

Nowy produkt sportowy jest wykonany przy użyciu druku 3D FDM i nowego zastrzeżonego polimeru, który jest lżejszy niż kask hokejowy KAV z TPU i może pochłaniać uderzenia o większej prędkości podczas jazdy na rowerze. Firma KAV zaktualizowała również swój program krajalnic w zakresie rozwoju kasku rowerowego, który, jak twierdzi, poprawi również jakość kasku hokejowego.

Kask rowerowy KAV

Kask rowerowy wydrukowany w technologii KAV 3D zostanie zaprezentowany w rozpoczynającej się dzisiaj kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze . Każdy zamówiony kask na zamówienie jest objęty gwarancją dopasowania, pięcioletnią gwarancją i polityką ochrony przed wypadkami.

Dodaj komentarz