Każdy może wydrukować medyczny sprzęt ochronny za pomocą drukarki 3D

W normalnych warunkach druk 3D jest szeroko stosowany w wielu dziedzinach, takich jak wzornictwo przemysłowe, projektowanie biżuterii, modele architektury, edukacja i części lotnicze itp. Niemniej podczas pandemii koronawirusa drukarka 3D odgrywa ważną rolę. Ponieważ wiele osób wydrukowało medyczne wyposażenie ochronne za pomocą tego sprzętu, takie jak maska ​​na twarz, rama maski, sprzączki maski i osłona twarzy, co rekompensuje brak środków medycznych i ochronnych na całym świecie.

Według raportu Bloomberg, wiemy, że tysiące techników walczy z pandemią COVID-19. „Szacuje się, że według USA Terry Wohlers z Wohlers Associates Inc., który śledzi sprzedaż drukarek przemysłowych i osobistych na całym świecie, w USA działa około 870000 drukarek 3D. Zauważył, że jeśli tylko jedna trzecia tych drukarek produkuje jedną pozycję środków ochrony indywidualnej dziennie, to daje prawie 2 miliony środków ochrony indywidualnej tygodniowo. „ ŚOI oznaczają środki ochrony indywidualnej, które zostały przekazane przez miejscowy szpital lub inne potrzebne osoby.

Najpopularniejszymi przedmiotami drukowanymi za pomocą drukarek 3D są medyczne maseczki na twarz i środki do ochrony uszu, które umożliwia pracownikom służby zdrowia i innym pracownikom ratunkowym unikanie zakładania pasków na uszy. Ponieważ jeśli ludzie noszą maskę przez długi czas, twarz lub ucho mogą zostać zranione. Podczas wirusa Creality wydrukowała również maseczki na twarz i sprzączki maski na twarz  za pomocą  setek drukarek 3D, aby przekazać je szpitalom w Shenzhen i Wuhan.

Jack Chen, współzałożyciel Creality3D , powiedział, że wzrost zainteresowania drukarkami 3D jest jednoznaczny. Powiedział, że sprzedaż popularnych, podstawowych maszyn jego firmy w lutym wyniosła około o 50000 sztuk na całym świecie. W marcu liczba ta wzrosła o 5000, ponieważ wielu Amerykanów zaczęło chorować na wirusa (około 40% sprzedaży firmy trafia do USA). W kwietniu dostawy również byy na dobrej drodze, aby osiągnąć aż 170000 (w połowie miesiąca było ich 85 000).

Meg Miller, menedżer projektów inicjatyw biznesowych, powiedział, że sieć sprzedaje produkty 3D we wszystkich swoich 25 lokalizacjach w USA. Nawet podczas pandemii sprzedaż jest kontynuowana (aczkolwiek zawężona), ponieważ zapasy sprzętu komputerowego w łańcuchu są uważane za „niezbędny biznes”. Miller powiedział także, że firma nie publikuje danych. 

Bloomberg donosi również, że „Jednym z członków tej ochotniczej organizacji 3D jest Kate Bilyeu, specjalistka ds. Marketingu mediów społecznościowych w Eugene w stanie Oregon. Niedawno zamówiła drukarkę Creality za około 229 dolarów i powiedziała, że ​​jest gotowa zrobić wszystko, co w jej mocy, aby pomóc w walce z pandemią. „Nawet jeśli mam tylko jedną maszynę, mogę wydrukować wystarczająco dużo dla osób, które znam”, powiedział 37-letni Bilyeu, który podobnie jak wielu innych próbujących druk 3D po raz pierwszy, ma osobistą motywację. „  W tym raporcie Kate Bilyeu ma dwóch szwagrów, którzy pracują w lokalnych szpitalach i są ciągle zagrożeni z powodu braku środków ochrony osobistej.

Dodaj komentarz