Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/blog.swiatdrukarek3d.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» Me Next zaprezentowano obuwie z przełomowym systemem pochłaniania wstrząsów

Me Next zaprezentowano obuwie z przełomowym systemem pochłaniania wstrząsów

Me Next, firma zajmująca się projektowaniem obuwia z siedzibą w Hongkongu, ogłosiła wprowadzenie na rynek butów o tej samej nazwie, które mają „przełomowe” możliwości pochłaniania wstrząsów. 

Nowe sportowe obuwie tej firmy, oparte na inspirowanej lotnictwem, wydrukowanej w 3D strukturze buforowej, zostało zaprojektowane tak, aby absorbować uderzenia podczas ćwiczeń, chroniąc użytkowników przed urazami i zmęczeniem. Zaawansowani technologicznie trenerzy, których premiera rozpocznie się w październiku 2021 r., są teraz dostępne do wsparcia na Kickstarterze , gdzie do tej pory zebrali około 3000 USD.

„Stworzyliśmy Me Next z ‘Gradient Sandwich Structure’, koncepcją opracowaną w przemyśle lotniczym w celu pochłaniania ogromnych ilości energii i zapewniania zaawansowanej technologicznie ochrony” – powiedział Leon Xia, dyrektor generalny Me Next. „Dzięki tej przełomowej strukturze buforowej, innowacyjnej amortyzacji i oddychalności Me Next zapewnia najwyższy komfort i ochronę podczas każdej aktywności, a także podczas codziennego noszenia”.

Oznakowany schemat butów do biegania Me Next, wydrukowanych w 3D.

Projekt inspirowany lotnictwem

Oczywiście podczas chodzenia nasze stopy wielokrotnie stykają się z podłożem, wysyłając niewielkie fale uderzeniowe przez nasze kości i stawy. Według Me Next, stopy ludzi cierpią na 600-700 tych niewielkich uderzeń na każdy przebyty kilometr, a kiedy noszą obuwie o niewystarczającym stopniu buforowania, mogą stać się podatni na urazy kolan lub kręgosłupa. 

Aby pomóc rozwiązać ten problem i pomóc naszym zmęczonym kończynom, Me Next zainspirowało się odpornymi na uderzenia strukturami gradientowymi widocznymi w częściach lotniczych, aby stworzyć nowatorską konstrukcję wkładki. Składający się z trzech warstw, w tym amortyzującego spodu, magazynującego energię środka i przepuszczającego światło wierzchu, środek struktury buta sportowego został specjalnie zaprojektowany do drukowania w technologii SLS 3D z TPU. 

Sama podeszwa środkowa składa się z 762 elementów amortyzujących, które chronią punkty ucisku stóp użytkownika i zapewniają odpowiednią oddychalność, aby zapobiec gromadzeniu się nieprzyjemnej wilgoci. Bazując na tych cechach, Me Next twierdzi, że jej nowe sneakersy są nie tylko idealne do noszenia na co dzień, ale także do bardziej intensywnych treningów, takich jak cross-trening, jazda na rowerze, HIIT czy jogging. 

Trzy projekty wydrukowanych w 3D butów Me Next.

Spersonalizowane, ekologiczne obuwie 

Oprócz zapewniania użytkownikom komfortu i oddychalności, unikalne podeszwy środkowe Me Next są oparte na nadającym się do recyklingu TPU, co potencjalnie czyni je bardziej ekologicznymi i trwałymi niż te w normalnych butach do biegania. Podobnie firma oferuje trzy różne wersje sneakersów, z wariantem w kolorze pingwina „Shadow”, zaprojektowanym, aby podkreślić topniejące polarne czapy lodowe Antarktydy. 

Gdzie indziej, nowe buty Me Next będą również dostępne w oddzielnej żółto-czarnej wersji inspirowanej samochodem sportowym „Sailor” i „Sunday” w Syczuańskiej Operze, dzięki którym firma twierdzi, że jej klienci mogą „wyrażać różne osobowości w wyjątkowym droga.”

Od czasu ustanowienia koncepcji gradientowej struktury warstwowej w październiku 2019 r., firma z powodzeniem przetestowała trzy różne prototypy sneakersów, a ostateczna wersja została zatwierdzona do produkcji w marcu 2021 r. Idąc dalej, Me Next zamierza rozpocząć przygotowywanie materiałów w sierpniu, a produkcję rozpocząć miesiąc później , przed wysyłką wczesnych zamówień w październiku i rozpoczęciem masowej wysyłki w listopadzie 2021 r. 

Kickstarter Me Next ma jeszcze miesiąc, ale już zebrał 3000 dolarów, czyli znacznie więcej niż jego początkowy cel wynoszący około 250 dolarów. Osoby zainteresowane wypróbowaniem butów drukowanych w 3D mogą kupić sobie parę za 199 USD za pośrednictwem strony Kickstarter firmy, gdzie dwie pary są obecnie wycenione na 298 USD, a trzy są dostępne za 417 USD. 

Drukarka 3D SLS w zakładzie produkcyjnym Me Next.

Innowacje projektowe w odzieży do biegania

Produkcja przyrostowa jest jedną z najgorzej strzeżonych tajemnic branży obuwia sportowego, a wiele największych światowych marek przyjęło tę technologię, aby ulepszyć swoje dotychczasowe projekty. Na przykład we wrześniu 2019 r. New Balance współpracowało z Formlabs, aby wprowadzić kratkę z nadrukiem 3D do projektu butów sportowych 990 Sport.

W międzyczasie Reebok zintegrował koncepcję „Liquid Factory” z układem swoich butów Floatride Run, dostarczając je z wydrukowanymi w 3D „płynnymi sznurowadłami” i lekkimi uchwytami. Buty sportowe oparte na wykonanym na zamówienie materiale BASF krzyżują się z przodu, zapewniając użytkownikom elastyczne i elastyczne dopasowanie bez sznurowadeł.

Adidas konsekwentnie współpracował również z Carbonem , wykorzystując technologię drukowania DLS 3D do tworzenia zupełnie nowych wzorów podeszwy środkowej. Firma stale ulepsza swoje buty Futurecraft 4D od ich wprowadzenia na rynek w 2017 roku, wypuszczając w zeszłym roku Futurecraft STRUNG przed nowszymi butami do biegania „4DFWD” , które mają być noszone przez sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020.

Dodaj komentarz