Mike Tyson wprowadza na rynek drukowane konopie indyjskie. Z pobudek medycznych oczywiście

Mike Tyson, były zawodowy bokser, konopie i druk 3D, to bez dwóch zdań mieszanka wybuchowa, prawda? Firma należąca do Tyson, The Ranch Companies, uzyskała globalną licencję na specjalną drukarkę napojów konopnych opracowaną przez kalifornijskie Smart Cups.

Technologia Smart Cups umożliwia drukowanie skoncentrowanych smaków bezpośrednio na podłożach, takich jak plastikowy kubek, dzięki czemu po dodaniu wody do kubka powstaje napój smakowy. Smart Cups twierdzi, że jego unikalny proces drukowania pomaga zmniejszyć wymagania dotyczące przechowywania i transportu napojów, powodując mniej emisji spalin. Same naczynia są wykonane z bioplastiku pochodzenia roślinnego.

Technologia zostanie wykorzystana przez firmę Tyson do drukowania kontrolowanych dawek konopi na dnie miseczek, które zostaną aktywowane, po dodaniu wody. Tyson twierdzi, że nowe podejście do przyjmowania konopi indyjskich może prowadzić do lepszego, bardziej spójnego dawkowania leku, który jest stosowany w medycynie na całym świecie i jest coraz częściej zalegalizowany do użytku rekreacyjnego.

Zrozumiałe jest, że w miarę jak używanie konopi staje się coraz bardziej popularne, ludzie chcą alternatywnych sposobów palenia. Inne istniejące metody, takie jak olej i produkty spożywcze, mogą być trudne do precyzyjnego dozowania, co stanowi problem w niektórych zastosowaniach medycznych. Zastosowanie precyzyjnego procesu drukowania Smart Cups może okazać się rozwiązaniem.

Dodaj komentarz