Modix wprowadził trzy nowe wielkoformatowe systemy AM

Modix , izraelski producent drukarek 3D, rozszerzył swoją ofertę wielkoformatowych systemów AM dla rynku lotniczego, motoryzacyjnego i protetycznego. Nowe systemy, które wprowadzają całkowitą ofertę firmy do sześciu drukarek 3D, to Modix BIG-Meter, Modix BIG-180X i Modix BIG-40.

Nowe wielkoformatowe systemy drukowania 3D oparte są na tej samej technologii i projekcie co istniejące BIG-60 (wersja 3.0), BIG-120X i 120Z firmy Modix . Firma po raz pierwszy ogłosiła nowe systemy w zeszłym roku, ale wprowadziła pewne aktualizacje (w tym zwiększone obszary kompilacji) od czasu pierwszego ujawnienia.

Modix nowe wielkoformatowe systemy AM

Miernik BIG-Modix ma pojemność roboczą 1000 x 1000 x 1000 mm i jest dostępny od 10500 dolarów. Modix BIG-180X ma pojemność roboczą 1800 x 1000 x 600 mm i został specjalnie zaprojektowany, aby spełnić wymagania klientów z branży motoryzacyjnej. Ten model jest dostępny od 12000 dolarów. Wreszcie, Modix BIG-40 ma dużą objętość druku 400 x 400 x 800 mm i jest szczególnie przydatny do produkcji wysokich i wąskich części, takich jak protetyka. Ten system jest dostępny od 4500 dolarów.

Modix nowe wielkoformatowe systemy AM

Aby ułatwić wysyłkę swoich systemów wielkoformatowych, Modix wdraża wszystkie swoje drukarki jako zestawy do samodzielnego montażu składające się z głowicy drukującej E3D, kontrolera DUET3D, szyn ruchu HIWIN, okablowania IGUS, pasów Gates, zasilacza Meanwell i innych. Klienci mogą również wybrać dodatkowe funkcje, takie jak E3D V6, E3D-Volcano High Flow i E3D Super-Volcano hot endy, filtr powietrza, hotend hotend i wiele innych. Jak wspomniano, nowe systemy integrują wiele takich samych funkcji, co istniejące systemy drukowania 3D firmy, w tym zamkniętą aluminiową obudowę kompozytową, kółka poziomujące, 7-calowy ekran dotykowy, łączność Wi-Fi i sieć web itp. Inne godne uwagi cechy to czujnik bicia filamentu , wykrywanie utknięcia i automatyczne poziomowanie łoża w oparciu o 100 punktów pomiarowych.

Dodaj komentarz