Monitoruj pracę drukarki 3D za pomocą smartfona lub smartwatcha, dzięki ExOne Scout

ExOne właśnie zaprezentował ExOne Scout, bezpieczną aplikację, która umożliwia monitorowanie maszyn w czasie rzeczywistym i analizę produkcyjnych drukarek 3D na szerokiej gamie urządzeń cyfrowych, w tym smartfonach i zegarkach.

Aplikacja Scout jest teraz dostępna do pobrania w Apple App Store i Google Play i jest częścią bogatego w funkcje programu internetowego, który może teraz wysyłać powiadomienia push na urządzenia o stanie pracy, prędkości głowicy drukującej, poziomach płynów, temperaturze i wilgotności i inne przydatne dane produkcyjne.

Aplikacja ExOne Scout

Aplikacja ExOne Scout jest obecnie zaprojektowana do użytku z dwiema produkcyjnymi drukarkami 3D ExOne wyposażonymi w Siemens MindSphere, system operacyjny Internetu rzeczy z wielowarstwowymi zabezpieczeniami. Obsługiwane systemy obejmują piaskową drukarkę 3D S-Max Pro, która jest używana do produkcji form piaskowych i rdzeni do części odlewniczych w przemyśle lotniczym, samochodowym, rolniczym, obronnym i innych oraz nową metalową drukarkę 3D X1 160Pro, która jest obecnie w produkcji i pod koniec roku ma rozpocząć się sprzedaż.

Użytkownicy będą teraz mogli podłączyć te drukarki 3D napędzane przez MindSphere do Scout w celu uproszczenia monitorowania maszyn, otrzymywania wglądu w czasie rzeczywistym i czerpania korzyści z ulepszonej kontroli jakości i analizy.

Przyszłe wydania Scout mają umożliwić monitorowanie i analizę warstw przez kamerę, a także inne funkcje sztucznej inteligencji i analizy.

Dodaj komentarz