My Track Technology napędza rozwój elektrycznych pojazdów ratowniczych dzięki drukowaniu 3D

My Track Technology (MTT), kanadyjski deweloper ekologicznego, elektrycznego zdalnie sterowanego pojazdu gąsienicowego, był w stanie wykorzystać drukowanie 3D i przyspieszyć rozwój swojego produktu z pomocą firmy Shapeways, głównego dostawcy usług AM. Wykorzystując zasoby firmy Shapeways, firma MTT była w stanie zredukować czas i koszty na etapie prototypowania swojego pojazdu, a także w przypadku końcowej produkcji komponentów do użytku końcowego.

Pojazd MTT (o tej samej nazwie) to elektryczny, zdalnie sterowany pojazd gąsienicowy, który został specjalnie zaprojektowany do działania w ekstremalnych warunkach. Pojazd wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i nisko położonym środkiem ciężkości, co sprawia, że ​​nadaje się do szeregu zastosowań cywilnych i wojskowych, takich jak ratownictwo, transport górniczy i operacje rolnicze.

My Track Technology Shapeways

Firma, która na początku tego roku ukończyła funkcjonalny prototyp pojazdu MTT, stwierdziła, że ​​druk 3D może przyspieszyć rozwój produktu. Początkowo zespół My Track Technology zakupił stacjonarną drukarkę FDM 3D, która okazała się mieć kilka zalet. Stamtąd zespół MTT zdecydował się rozszerzyć zastosowanie druku 3D i zbadać procesy wyższej jakości, kontaktując się z firmą Shapeways.

Druk 3D zapewnił MTT większą elastyczność – nie trzeba produkować form do małych partii komponentów – co doprowadziło do oszczędności kosztów i czasu. Według Martela, dzięki współpracy z biurem serwisowym, MTT zaoszczędziło aż sześć miesięcy czasu opracowywania produktu. Pod względem wzornictwa technologia stworzyła również nowe możliwości. Kanadyjska firma wykorzystywała drukowanie 3D przede wszystkim do weryfikacji komponentów pojazdów przed przejściem na formowanie wtryskowe lub termoformowanie. Jednak 10 końcowych części do MTT-154 2020 zostanie wyprodukowanych przy użyciu głównie druku 3D SLS i nylonu PA12.

Obecnie My Track Technology produkuje egzemplarze pojazdu MTT-154 2020, które będą dostarczane klientom z rezerwacjami. Obecny projekt składa się z jednej jednostki z przyczepą / saniami, chociaż istnieje opcja łączenia wielu jednostek do specjalnych zastosowań. Firma przyjmuje również zamówienia na małe roboty typu MTT z ramkami zbudowanymi w całości przy użyciu druku 3D SLS.

Dodaj komentarz