Nexa3D wprowadził najnowszą drukarkę 3D na bazie żywicy

Producent drukarek 3D Nexa3D wprowadził na rynek swoją najnowszą drukarkę 3D na bazie żywicy.

Zaprojektowany specjalnie do zastosowań dentystycznych, NXD200 charakteryzuje się dużą przestrzenią roboczą o wymiarach 275 x 155 x 200 mm. Działający w oparciu o opatentowaną przez firmę Nexa technologię druku 3D z utwardzaniem podwarstwowym lubrykantem (LSPc), system przemysłowy jest skierowany przede wszystkim do laboratoriów dentystycznych poszukujących możliwości produkcji polimerów o wysokiej wydajności.

Przed wprowadzeniem na rynek firma współpracowała również z producentem materiałów dentystycznych KeyStone Industries , dzięki czemu NXD200 jest oferowany z pełnym zestawem specjalistycznych żywic do druku 3D . Obejmuje to modele KeySplint Soft i KeyModel Ultra z certyfikatem 510K i certyfikatem klasy IIa do modeli dentystycznych i ortodontycznych, a także materiały KeyGuide i KeyTray do prowadnic chirurgicznych i niestandardowych łyżek wyciskowych.

Kevin McAlea, dyrektor operacyjny w Nexa3D, stwierdza: „Nasza dentystyczna drukarka 3D NXD200 otwiera nowe możliwości dla laboratoriów dentystycznych pod względem szybkości i rozmiaru konstrukcji, wyzwalając zupełnie nowy poziom produktywności i zapewniając szeroką gamę opcji tworzenia uzupełnień dentystycznych. System stanowi znaczące ulepszenie dla doświadczonych lekarzy dentystów dzięki ultraszybkiej szybkości drukowania, nawet 20-krotnemu wzrostowi wydajności i rozszerzonej gamie żywic dentystycznych do druku 3D KeyPrint, które są dostępne po najniższym koszcie posiadania dostępnym obecnie na rynku. ”

Druk 3D LSPc z Nexa3D

LSPc to podejście Nexa3D do szybkiego druku stereolitograficznego 3D. Oprócz nowo wydanej NXD200, technologia ta jest dostępna we flagowym modelu firmy NXE400 , wszechstronnej przemysłowej drukarce 3D o pojemności 16 litrów , stworzonej z myślą o wielu zastosowaniach.

Dzięki objętości konstrukcyjnej 275 x 155 x 400 mm model NXE400 był ostatnio używany do produkcji niestandardowych części polimerowych do zastosowań w sportach motorowych , a także do bardziej ogólnych celów związanych z narzędziami produkcyjnymi . Według Nexa3D system ma ponad dwukrotnie większą objętość niż obecnie dostępne odpowiedniki, co pozwala na wytwarzanie zarówno dużych części, jak i dużych ilości polimerów.

Drukarka 3D NXD200

Podobnie jak NXE400, Nexa3D opisuje nowy NXD200 jako ultraszybki mechanizm drukowania, który podobno zapewnia 20-krotną przewagę produktywności nad konkurentami. Wspierany przez wypróbowany i przetestowany proces LSPc, nowy system łączy w sobie dużą objętość kompilacji z ekranem LCD o rozdzielczości 4K, aby dostarczać gotowe do kliniki części dentystyczne w rozdzielczości zaledwie 76,5 mikrona.

Firma zaprojektowała również NXD200 jako całkowicie modułową, dając użytkownikom możliwość łatwej wymiany części i integracji aktualizacji sprzętu w celu wyeliminowania przestarzałości. Dzięki temu elementowi samodzielności użytkownika klienci będą w stanie obsłużyć każdy aspekt drukarki w ciągu kilku minut, korzystając z analizy preskryptywnej i wymiennych modułów sprzętowych. Po stronie oprogramowania system jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem firmy NexaX typu „file-to-part”, co zapewnia usprawnione przygotowywanie części i zdalne zarządzanie drukowaniem.

McAlea dodaje: „Drukarka NXD200 jest wyposażona w najnowszą gamę materiałów dentystycznych, które są dostosowane do ultraszybkiego drukowania uzupełnień dentystycznych. Pracowaliśmy również pilnie nad opracowaniem oprogramowania kognitywnego i technologii zintegrowanych czujników, które razem optymalizują wydajność części produkcyjnych, zapewniają szczegółową diagnostykę predykcyjną oraz oferują ciągłe monitorowanie i ulepszanie procesu. ”

Specyfikacje techniczne i ceny

Poniżej znajdują się dane techniczne NXD200. Drukarkę 3D można zamówić już teraz. Czytelnicy zainteresowani zakupem systemu powinni odwiedzić stronę sklepu Nexa3D w celu wyceny.

objętość275 x 155 x 200 mm
Rozdzielczość wyświetlacza LCD4K
Rozstaw pikseli76,5 mikronów
Długość fali405nm
Wymiary710 x 710 x 1675 mm
Waga160kg
ŁącznośćEthernet, Wi-Fi

Dodaj komentarz