Niemiecki start-up iFactory3D zaprezentował drukarkę 3D, iFactory One

Skierowany do hobbystów, MŚP i potencjalnych przedsiębiorców poszukujących całodobowego silnika do prototypowania, iFactory One to drukarka 3D z taśmą przenośnikową FDM wypełniona po brzegi ozdobami. Po otrzymaniu znacznej inwestycji finansowej od akceleratora biznesowego Startplatz , iFactory3D jest teraz w trakcie przeskakiwania ostatniej przeszkody, rozpoczynając kampanię finansowania społecznościowego na Kickstarterze .

Drukarka 3D iFactory One.  Zdjęcie za pośrednictwem iFactory3D.

IFactory One

Ponieważ maszyna charakteryzuje się przenośnikiem taśmowym, ma objętość roboczą (praktycznie) nieskończoną x 290 x 180 mm. Wymienna głowica jest pochylona pod kątem 45 °, aby zmniejszyć potrzebę stosowania wielu wsporników, chociaż złożone geometrie nadal będą ich potrzebować. Wszelkie części, które nie odpadną automatycznie w wyniku krzywizny pasa, są na siłę usuwane, gdy wejdą w kontakt z drugą linią obrony – skrobakiem drukarki.

Sama drukarka ma ramę o wymiarach 710 x 640 x 500 mm, dzięki czemu czuje się jak w domu na stole warsztatowym lub biurku. Maksymalna temperatura dyszy 260 ° C umożliwia systemowi drukowanie na całej gamie termoplastycznych filamentów, w tym PETG, PLA, PC i ABS, aby wymienić tylko kilka.

Większość funkcji drukarki jest dostępna za pośrednictwem 3,5-calowego ekranu dotykowego z przodu, a opcje łączności obejmują karty SD, Wi-Fi i USB. Aby korzystać z iFactory One, użytkownicy będą musieli pobrać zmodyfikowaną przez firmę wersję fragmentatora Cura. Oprócz jakości życia system zawiera również wbudowaną kamerę HD i czujnik braku filamentu.

Dysza drukarki ustawiona pod kątem 45 °.  Zdjęcie za pośrednictwem iFactory3D.

Wykrywanie błędów za pomocą PrinterGUARD

To, co naprawdę wyróżnia iFactory One na tle konkurencji, to PrinterGUARD, własne oprogramowanie do wykrywania błędów oparte na sztucznej inteligencji. System służy do wizualnej identyfikacji pięciu najczęstszych błędów, które występują podczas drukowania FDM: spaghetti, oderwanie stołu roboczego, wypaczenie części, naciąganie i drukowanie w powietrzu. Ponieważ jest wspierane przez algorytmy ML, oczekuje się, że oprogramowanie znacznie poprawi współczynniki wykrywania w czasie. Firma ogłosiła również plany wyszkolenia PrinterGUARD w wykrywaniu do 20 różnych typów błędów, co pomoże użytkownikom poprawić wskaźniki powodzenia drukowania i znacznie zaoszczędzić na kosztach filamentu.

Artur Steffen, dyrektor generalny iFactory3D, stwierdza: „Prywatna ankieta przeprowadzona wśród 1000 użytkowników drukarek 3D wykazała, że ​​te błędy drukowania występują w około 20% wszystkich przypadków. Zanim iFactory One wszedł na rynek, diagnostyka błędów i aspekt ludzki doprowadziły producentów do wielkich strat. Jednak współczynnik defektów można zminimalizować za pomocą niestandardowego rozwiązania 3D ”.

Ciągły druk 3D na iFactory One.  Zdjęcie za pośrednictwem iFactory3D.

Specyfikacja i cena

iFactory One można obecnie kupić za 699 euro do dnia 20 listopada cena jest stopniowo zwiększać, aż osiągnie swą ostateczną cenę detaliczną 999 euro do końca kampanii. Wszystkie drukarki zakupione podczas kampanii Kickstarter mają gwarancję dostawy między grudniem a marcem. Od kwietnia 2021 r. IFactory One będzie również dostępny u wybranych dystrybutorów.

Zbuduj objętośćNieskończone x 290 x 180 mm
Wymiary fizyczne710 x 640 x 500 mm
Waga18kg
PokazEkran dotykowy 3,5 ″ 320p
Średnica dyszy0,4 mm
Szybkość drukowania20 – 100 mm / s
Wysokość warstwy0,03 – 0,3 mm
Maksymalna temperatura dyszy                                260 ° C
Dźwięk operacyjny<70 dB
Maksymalna temperatura stołu100 ° C
MonitorowanieRaspberry Pi i kamera HD

Dodaj komentarz