Nowa sukienka Meteor z nadrukiem 3D

Najnowsza kreacja projektantki Anouk Wipprecht Meteor Dress to świecąca sukienka w gwiazdy z wydrukowanymi w 3D częściami, które zapalają się za każdym razem, gdy meteoroid spada na nocne niebo, dzięki próbkowaniu danych z przeszłości z prawdziwego zdarzenia. Sukienka – która przedstawia dane poprzez wydrukowane w 3D geometrie w kształcie trójkątów ze zintegrowanymi pulsacjami światła – zostanie pokazana podczas światowej imprezy kosmicznej „Yuri’s Night”, organizowanej przez Loretta Whitesides, współzałożycielkę wydarzenia, dyrektor lotów Zero-G, i założycielem astronautów w Virgin Galactic.

Poznaliśmy Anouk Wipprecht z jej innowacyjnego wykorzystania druku 3D do tworzenia zaawansowanych, interaktywnych urządzeń do noszenia, które pokazują nam, co przyniesie przyszłość inteligentnym produktom konsumenckim, które można nosić. Jej ostatecznym celem jest uczynienie mody wciągającym doświadczeniem, łącząc ubrania z elektroniką i robotyką, wyposażone w czujniki i co oznacza, że ​​dąży do zaprojektowania nowej generacji robotyki do noszenia i szaf elektronicznych, które słuchają ciała i otoczenia noszącego.

W tym dążeniu jej kreatywność czasami godziła się z potrzebami noszenia sukienek, godząc w ten sposób ekstremalne wykorzystanie technologii z bardziej „swobodnym” i wygodnym stylem. Wraz z ewolucją druku 3D i materiałów, które stają się coraz mniej inwazyjne, ostatecznie spotkają się z nawykami konsumentów, dostarczając masom inteligentne, dostosowane do indywidualnych potrzeb produkty do noszenia.

Sukienka Meteor
Części wydrukowane w 3D sukienki Meteor świecą się na podstawie danych z wcześniejszych nagrań meteorytów z Global Meteor Network.

Fizyka meteorów

Sukienka Meteor jest pierwszym projektem projektanta wykorzystującym dane kosmiczne. „Chciałem pobrać dane z kosmosu. W takim przypadku weź dane z meteorów i wyświetl je w sukience. Interesują mnie meteory; niewielka masa materii z kosmosu wchodzi do atmosfery ziemskiej, rozżarzając się w wyniku tarcia i pojawiając się jako smuga światła. Tak bardzo staramy się zaprojektować naszą drogę do kosmosu, podczas gdy te fragmenty przestrzeni bez wysiłku spadają w naszą stronę. Jest to hołd ”.

Sukienka uruchamia skrypt w Pythonie, który generuje meteory w zadanym tempie i prawidłowym rozkładzie jasności, tak jak byłoby to obserwowane na niebie. Kiedy pomysł polegał na stworzeniu czegoś dla Loretty podczas Nocy Jurija, zaproponowała stworzenie sukienki z meteorytów. Anouk skontaktowała się z Denisem Vidą z Global Meteor Network, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakich danych może użyć, a jeśli to możliwe, w czasie rzeczywistym.

Vida jest naukowcem z tytułem doktora fizyki meteorologicznej i buduje globalną sieć kamer wideo rejestrujących meteoryty za pośrednictwem Globalnej Sieci Meteorów „Celem projektu GMN jest obserwacja meteorów za pomocą globalnej sieci kamer skierowanych na nocne niebo. Każda kamera jest podłączona do Raspberry Pi z oprogramowaniem open source do przechwytywania wideo, kompresji i wykrywania meteorytów ”- wyjaśnił.

Dodaj komentarz