NUBURU dodał siedem nowych patentów do swojego portfolio

NUBURU, specjalista w dziedzinie niebieskiego lasera o dużej mocy, dodał siedem nowych patentów do swojego portfolio własności intelektualnej (IP) w zakresie widzialnych technologii laserowych do zastosowań w druku 3D i obróbce materiałów.

Firmie przyznano cztery nowe patenty z Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych oraz trzy patenty zagraniczne – rosyjski, japoński i koreański – które zostaną uwzględnione w podstawowym patencie NUBURU „Urządzenia i metody druku 3D” (PCT / US14 / 35928). 

„Portfolio własności intelektualnej NUBURU jest szerokie i głębokie” – powiedział dr Guy Gilliland, dyrektor generalny NUBURU. „Analitycy branżowi i organizacje dostrzegli siłę naszej technologii i portfolio IP, w tym StartUp Insight , który zidentyfikował NUBURU jako jeden z 5 największych start-upów wytwarzania przyrostowego wpływających na przemysł motoryzacyjny”.

Technologia niebieskiego lasera NUBURU

Założona w 2015 roku firma NUBURU opracowuje niebieskie lasery do operacji obróbki metali w różnych branżach, takich jak elektromobilność i motoryzacja, w których coraz większe znaczenie mają materiały takie jak miedź, stal nierdzewna i aluminium. Te ciemniejsze metale mają wyższy współczynnik absorpcji w niebieskim widmie, a firma twierdzi, że jej lasery mogą „zmienić” prędkość i jakość spawania, obróbki i drukowania 3D niektórych stopów.

Lasery NUBURU zostały zaprojektowane w celu optymalizacji wydajności maszyn do napawania laserowego i laserowego osadzania metalu (LMD) w druku 3D, poprzez umożliwienie platerowania miedzi na innych powierzchniach miedzianych. Podobno technologia ta może dziesięciokrotnie zwiększyć prędkość drukowania w LMD w porównaniu ze zwykłymi systemami.

Pod koniec ubiegłego roku firma zebrała 20 milionów dolarów w ramach serii B w celu opracowania systemu spawania AI i rozszerzenia swojej obecności na rynkach energii, elektromobilności i druku 3D. Do tej pory NUBURU zebrał łącznie 50 milionów dolarów finansowania.

Nowe patenty w druku 3D i obróbce materiałów

Najnowsze patenty NUBURU obejmują kilka laserów do obróbki materiałów, a także technologię wymaganą do budowy tych jednomodowych laserów widzialnych. Amerykański Urząd Patentowy przyznał cztery patenty, począwszy od jego monolitycznych widzialnego Fiber Laser , Multi-Clad Optical Fiber i bardzo gęsty fali wiązki połączonego systemu laserowego , do zastosowań, metod i systemów do obróbki materiałów z Visible Laser Ramana .

NUBURU otrzymał również patenty z Japonii , Rosji i Korei na swoją technologię, z których wszystkie dołączają do podstawowego patentu firmy. Patent „Urządzenia i metody druku 3D” został dotychczas przyznany w 16 krajach, a na całym świecie oczekuje obecnie kilka wniosków i kontynuacji. NUBURU otrzymało również wiele zawiadomień o zezwoleniach na technologię i zastosowanie niebieskich laserów w druku 3D i obróbce materiałów.

Wdrażanie technologii niebieskiego lasera do druku 3D

Niebieskie lasery zostały eksperymentalnie wdrożone w niewielkiej liczbie systemów druku 3D, czego przykładem jest integracja technologii NUBURU z maszynami LMD firmy Formalloy z serii L firmy Formalloy . Wytwarzając plamkę o rozmiarze pięciokrotnie mniejszym niż w przypadku laserów na podczerwień, niebieskie lasery miały na celu pomóc maszynom Formalloy w „drukowaniu 3D, naprawach i platerowaniu części metalowych” z większą szybkością i dokładnością niż inne metody.

Gdzie indziej, globalna firma inżynieryjna Renishaw został wdrożony niebieski laser w jej NC4 + niebieski bezdotykowego pomiaru roztworu narzędzie, widząc ulepszone efekty dyfrakcyjne i zoptymalizowanej geometrii wiązki laserowej w porównaniu do źródeł podczerwieni.

Niebieskie lasery zostały również wykorzystane w obszarze skanowania 3D, na przykład w najnowszym skanerze 3D producenta systemów pomiarowych Creaform , MetraSCAN BLACK . Skaner posiada 15 niebieskich krzyżyków laserowych, które przyczyniają się do niezwykle szybkiego procesu skanowania 3D. W międzyczasie wiodący producent drukarek i skanerów 3D, firma Shining 3D, wprowadziła na rynek swój ręczny skaner 3D EinScan HX wyposażony w niebieski laser, który zapewnia doskonałą wydajność podczas skanowania odbijających i czarnych powierzchni.

Dodaj komentarz