Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/blog.swiatdrukarek3d.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» Optisys wykorzystuje technologię SLM do produkcji części do misji kosmicznych

Optisys wykorzystuje technologię SLM do produkcji części do misji kosmicznych

Optisys , zaawansowana antena pod klucz i dostawca produktów radarowych, używa SLM 500 do produkcji części używanych w misjach kosmicznych, które obejmują Księżyc. Technologia SLM oferuje wiele korzyści, ale szczególnie interesujące dla przestrzeni kosmicznej jest to, że części mogą być produkowane przy użyciu optymalizacji topologii, aby uzyskać lekkie, kompaktowe i wytrzymałe konstrukcje, zbudowane tak, aby wytrzymać trudne warunki panujące w przestrzeni. Optisys to rewolucyjna firma zajmująca się opracowywaniem i produkcją produktów RF z unikalnym podejściem do tworzenia wysoce zintegrowanych produktów, które umożliwia wytwarzanie addytywne z metalu. Jej znani klienci polegają na szerokim spektrum rozwiązań, które obejmuje zasilacze, płaskie panele szczelinowe i macierze fazowe do zastosowań antenowych i radarowych, używanych wszędzie, od morza po przestrzeń kosmiczną.

Dzięki SLM 500 firma posiada teraz zaawansowany technologicznie system wytwarzania addytywnego metali; doskonale nadaje się do produkcji elementów metalowych o wysokiej wytrzymałości. Janos Opra, dyrektor generalny Optisys, wyjaśnił: „Jesteśmy firmą, która nie istniałaby bez wytwarzania addytywnego. SLM 500 daje nam dokładnie to, czego potrzebujemy, na przykład do produkcji anten wykorzystywanych w misjach kosmicznych”. Aby to osiągnąć, wyprodukowane komponenty muszą być w stanie wytrzymać trudne warunki w całym zakresie środowisk kosmicznych, od niskiej orbity okołoziemskiej (LEO) po sondy kosmiczne. Opra powiedziała: „Atomowy tlen w atmosferze praktycznie piaskowa części. Muszą również wytrzymywać wysokie obciążenia cieplne i ekstremalne cykle temperaturowe na innych planetach. Części SLM są nie tylko lekkie, ale również radzą sobie w trudnych warunkach i są szczególnie wytrzymałe i zapewniają doskonałe osiągi”.

Optisys, zaawansowana antena „pod klucz” i dostawca produktów radarowych, wykorzystują technologię SLM do produkcji części wykorzystywanych w misjach kosmicznych, które obejmują księżyc

W porównaniu z konwencjonalnymi metodami produkcji, technologia SLM umożliwia produkcję lekkich komponentów poprzez zintegrowanie wewnętrznych pustych struktur przy zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości komponentów. Nawet niewielkie zmniejszenie masy dzięki integracji komponentów może prowadzić do ogromnych korzyści kosztowych poprzez zmniejszenie kosztów uruchomienia; które są wyceniane na kg i są głównym czynnikiem generującym koszty dla firm kosmicznych. Ze względu na te wyjątkowe zalety i presję na utrzymanie kosztów na minimalnym poziomie, konwencjonalne metody produkcji nie są opcją dla głównych graczy w przemyśle kosmicznym.

„Technologia wytwarzania przyrostowego zapewnia, że ​​możemy tworzyć najlżejsze, najmocniejsze i najlepiej działające produkty RF, jakie są dostępne”, kontynuuje Opra. „Łącząc duże aspekty systemu RF w pojedyncze komponenty lub powtarzalne płytki, nasi klienci mogą znacznie zmniejszyć wagę w porównaniu z konkurencyjnymi dostawcami. Jest to szczególnie ważne dla wielu graczy na rynku „Nowej Przestrzeni”.

SLM 500 to system wielolaserowy z maksymalnie czterema laserami 700W pracującymi jednocześnie. Posiada zamkniętą obsługę proszku z automatycznym przesiewaniem proszku i dostarczanie podczas procesu budowy bez kontaktu z proszkiem. Możliwość zmiany cylindra roboczego minimalizuje przestoje maszyny, maksymalizuje produktywność i obniża koszt jednostkowy. Dzięki inteligentnemu montażowi w obudowie, Optisys produkuje kilka pojedynczych komponentów w jednym procesie budowy za pomocą SLM 500 – co jest szczególnie wydajne i nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych metod produkcji.

Sam O’Leary, dyrektor generalny SLM Solutions , podkreślił: „Jesteśmy dumni, że produkcja addytywna oparta na metalach wnosi tak ważny wkład w misje kosmiczne. To wdrożenie pokazuje, jak solidne są części produkowane w technologii SLM. Innowacyjne, czołowe firmy, takie jak Optisys, nadal napędzają produkcję addytywną i przenoszą ją na inne planety. Jesteśmy dumni, że możemy im pomóc”.

Dodaj komentarz