Oto nowa, kompaktowa, pełnokolorowa drukarka 3D Mimaki 3DUJ-2207

Firma Hybrid Services wprowadziła nową, kompaktową, pełnokolorową drukarkę atramentową 3D Mimaki 3DUJ-2207 UV. Wcześniej firma Mimaki jako pierwsza wprowadziła na rynek druku 3D ponad 10 milionów kolorów dzięki swojemu przemysłowemu odpowiednikowi na większą skalę, 3DUJ-553, teraz łączy w sobie tę samą imponującą gamę kolorów i uznaną jakość wykonania w kompaktowym, niedrogim rozwiązaniu. Dzięki tej najnowszej ofercie Mimaki zamierza rozszerzyć zasięg i dostępność swoich najnowocześniejszych technologii druku 3D na zupełnie nowy segment klientów.

Innowacyjne rozwiązanie do drukowania 3D stanowi ogromny krok naprzód w zakresie detalowania i obróbki końcowej, dzięki unikalnemu połączeniu możliwości pełnokolorowych i rozpuszczalnych w wodzie materiałów pomocniczych, umożliwiając drukowanie bardzo drobnych szczegółów w żywych kolorach, a następnie pięknie zachowane bez znaczne ryzyko pęknięcia związane zwykle z ręcznym czyszczeniem, malowaniem i wykańczaniem. Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak przezroczysta żywica firmy Mimaki, która może być używana samodzielnie lub mieszana z kolorami w celu uzyskania różnych poziomów przezroczystości, nowa drukarka 3DUJ-2207 stanowi solidne, zaawansowane rozwiązanie do drukowania 3D z przystępną ceną – wszystko w jednym maszyna wystarczająco kompaktowa, aby zmieścić się w windzie biurowej.

Mimaki 3DUJ-2207

Model 3DUJ-2207, który ma być dostępny w handlu na całym świecie od stycznia 2021 r., Został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności, z kompaktową konstrukcją i przestrzenią konstrukcyjną 203 x 203 x 76 mm, tylko dwie z wielu kluczowych funkcji, które demonstrują jego wyjątkową wszechstronność i sprawiają, że idealnie nadaje się do środowisk biurowych. Cicha praca drukarki 3D i opcjonalny dezodoryzator minimalizują niektóre z podstawowych zakłóceń zwykle związanych z technologiami druku 3D, zapewniając maksymalną wydajność w ruchliwych miejscach pracy.

Wykorzystując technologię druku atramentowego utwardzanego promieniami UV, ekspansywna ekspresja kolorów w wysokiej rozdzielczości możliwa dzięki drukarce 3D Mimaki 3DUJ-2207 jest około dwa razy większa niż w przypadku metod produkcji łoża proszkowego. Daje to nowe możliwości prototypowania i umożliwia dokładne odwzorowanie subtelnych różnic w kolorach, które są krytyczne dla wielu zastosowań projektowania przemysłowego, takich jak modelowanie medyczne i architektoniczne. Dodatkowe zastosowania obejmują modele w małej skali dla biur projektowych i placówek edukacyjnych, a także figurki do kolekcjonowania.

Drion podsumował: „Łącząc naszą wiedzę technologiczną z bogatym doświadczeniem branżowym i wglądem rynkowym, byliśmy w stanie stworzyć innowacyjne, inspirujące rozwiązanie, które łączy funkcjonalność, przystępność cenową i projekt w sposób, który naprawdę zmieni grę dla wielu twórców. Premiera ta dostarczy świat nowych możliwości projektantom i twórcom produktów, dla wielu z których idea druku 3D w wysokiej rozdzielczości mogła być wcześniej poza zasięgiem i jest to coś, z czego jesteśmy niezwykle dumni ”.

Dodaj komentarz