Warning: Illegal string offset 'session_data' in /home/swiatand/domains/blog.swiatdrukarek3d.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-publish/init.php on line 30
» Sharebot zaprezentował nową drukarką 3D SnowWhite 2

Sharebot zaprezentował nową drukarką 3D SnowWhite 2

Profesjonalny system SLS to kolejna iteracja wcześniej wydanego SnowWhite, z ulepszeniami w zakresie kontroli temperatury i nowym silnikiem oprogramowania. Maszyna ta, skierowana głównie do MŚP i instytucji badawczych, zapewnia ekonomiczną metodę produkcji profesjonalnych części polimerowych.

Pokrycie wszystkich baz za pomocą Sharebota

Oferta Sharebota jest obszerna, ponieważ włoski producent uruchomił już maszyny do trzech różnych technologii druku 3D. Podstawowa drukarka FDM firmy, Sharebot Q, ma objętość wydruku 400 x 300 x 300 mm. Ma 5-calowy kolorowy ekran dotykowy i jest kompatybilna z materiałem nylonowo-węglowym, nylonowo-szklanym i drewnem.

Klienci mają również możliwość drukowania 3D żywicy za pomocą Sharebot Viking, maszyny LCD odpowiedniej do produkcji biżuterii i form. Ma objętość wydruku 190 x 120 x 200 mm i jest dostarczana wraz z ultradźwiękowym środkiem do czyszczenia żywicy.

W przeszłości firma zagłębiała się nawet w drukowanie 3D w metalu dzięki Sharebot MetalOne, laserowej maszynie do spiekania metalu zbudowanej do celów badawczo-rozwojowych. Preferowana jest objętość druku 65 x 65 x 100 mm i zastosowany został laser światłowodowy 250 W.

SnowWhite 2

Dzięki ramie korpusu o wymiarach 1500 x 600 x 520 mm SnowWhite 2 jest mniej więcej wielkości zamrażarki (i wygląda tak). Laser CO2 o mocy 14 W ma średnicę plamki 0,2 mm i jest kompatybilny z szeroką gamą proszków polimerowych, takich jak PA, TPU i ABS. Maszyna może również pracować z wybranymi, specjalnie załadowanymi proszkami z dodatkami takimi jak szkło, węgiel i aluminium.

Sharebot położył nacisk na łatwość obsługi tego systemu, ponieważ początkowa konfiguracja zajmuje tylko dziesięć minut. Po zdefiniowaniu żądanego profilu materiału użytkownicy mogą „jednym kliknięciem” drukować proszki o wadze zaledwie 300g. Według Sharebota, cały niewykorzystany proszek pozostawiony po wydruku może zostać bezpośrednio poddany recyklingowi w następnej serii.

Być może jednym z kluczowych punktów sprzedaży SnowWhite jest jego zdolność do integracji z zewnętrznym modułem dystrybucji gazu obojętnego. Dodatek o podobnej wielkości dokładnie kontroluje atmosferę wewnątrz komory drukowania za pomocą czujników obecności tlenu, zapewniając, że części nie żółkną w wyniku niezamierzonego utleniania. Co ciekawe, Sharebot nadał „kompletnemu pakietowi” własną nazwę – Sharebot Nitro.

Specyfikacje techniczne i ceny

System jest już dostępny w przedsprzedaży, a dostawy rozpoczną się w październiku. Czytelnicy zainteresowani zakupem powinni odwiedzić stronę sklepu Sharebot w celu zakupu.

Wymiary1500 x 600 x 520 mm
Waga120kg
Ilość wydruków100 x 100 x 100 mm
Rozdzielczość Z.50 mikronów
Rozdzielczość XY100 mikronów
Laser14W CO2
Wymiar punktowy0,2 mm
Szybkość skanowania3500 mm / s
Zbuduj temperaturę w komorze                        190 ° C


Dodaj komentarz