Stratasys zaprezentował w pełnikolorową drukarkę 3D J5 MediJet

Wiodący producent drukarek 3D Stratasys ogłosił wprowadzenie na rynek swojej nowej, pełnokolorowej drukarki 3D J5 MediJet.

Zaprojektowany specjalnie do zastosowań medycznych, takich jak specyficzne dla pacjenta modele anatomiczne, prowadnice chirurgiczne i oprzyrządowanie medyczne, system PolyJet jest kompatybilny z całą gamą sterylizowalnych i biokompatybilnych żywic do drukowania 3D. Oferując objętość roboczą o wymiarach 140 x 200 x 190 mm, J5 MediJet charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami dostosowanymi do potrzeb laboratorium drukarskiego i możliwościami drukowania 3D z wielu materiałów.

Osnat Philipp, wiceprezes ds. opieki zdrowotnej w Stratasys, stwierdza: „W przypadku małych i średnich szpitali umożliwiamy dostęp do modeli i przewodników za pomocą specjalistycznej drukarki 3D, która jest przyjazna dla biura i niedroga, zapewniając jednocześnie łatwą sterylizację, może zabrać ze sobą modele bezpośrednio na salę operacyjną”.

Drukarka 3D J5 MediJet.  Zdjęcie za pośrednictwem Stratasys.

Druk 3D PolyJet z Stratasys

Obszerna seria PolyJet to zastrzeżona seria szybkich drukarek 3D firmy Stratasys. Patrząc na linię J5, mamy J55 , która jest skierowana do profesjonalnych projektantów i inżynierów. System ma na celu produkcję własnych prototypów o „jakości korporacyjnej” za jedną trzecią ceny konkurentów klasy przemysłowej. W linii J5 znajduje się również J5 DentaJet , który został opracowany specjalnie do zastosowań dentystycznych.

Z drugiej strony, flagowa seria Stratasys J8 obejmuje pełnokolorową drukarkę 3D J850 Prime, J850 Pro klasy średniej, J826 klasy podstawowej i wiele innych. Z maksymalnym rozmiarem modelu 255 x 252 x 200 mm, J826 jest najmniejszą i najbardziej dostępną maszyną w tej serii.

J5 MediJet

Najnowszy dodatek Stratasys do linii J5 jest wyposażony w pięć różnych gniazd materiałowych, umożliwiając klientom drukowanie w 3D wielokolorowych modeli medycznych, prowadnic wiercenia i cięcia i nie tylko. Zaglądając do wnętrza komory, mamy opatentowaną przez firmę platformę rotacyjną wraz ze stałą głowicą druku atramentowego. Ta konstrukcja ma na celu poprawę niezawodności, a jednocześnie usprawnienie konserwacji maszyny.

J5 MediJet szczyci się również swoją produktywnością, ponieważ Stratasys twierdzi, że może zapewnić prędkość drukowania do 30% wyższą niż porównywalne drukarki 3D. Uproszczony przepływ pracy wytwarzania przyrostowego obejmuje automatyczne układanie tac roboczych, korekty modelu i obsługę formatu plików 3MF.

Jeśli chodzi o kompatybilność materiałową, MediJet obsługuje sztywne, gumopodobne, przezroczyste i nieprzezroczyste żywice w ponad 500 000 kombinacji kolorów – w tym materiał nośny Stratasys SUP710. Wiele biokompatybilnych żywic jest certyfikowanych pod kątem ograniczonego kontaktu z kością i tkanką, stałego kontaktu ze skórą, a nawet dróg oddechowych. System może również przetwarzać przystępną cenowo ofertę firmy DraftWhite, która podobno może skutkować nawet o 30% niższymi kosztami produkcji w porównaniu z outsourcingiem.

Ponadto MediJet jest certyfikowany do użytku z oprogramowaniem do segmentacji DICOM z certyfikatem 510K innych firm, co oznacza, że ​​klienci będą mogli go używać do celów diagnostyki klinicznej.

Philipp dodaje: „Wierzymy również, że drukarka J5 MediJet może pomóc firmom produkującym urządzenia medyczne szybciej wprowadzać na rynek nowe innowacje, dostarczając modele do testów porównawczych urządzeń medycznych oraz do demonstracji produktów z modelami pokazującymi rzeczywiste patologie, które urządzenia mają leczyć”.

Wielokolorowe modele medyczne wydrukowane w 3D na J5 MediJet.  Zdjęcie za pośrednictwem Stratasys.
Objętość druku140x200x190mm
Maks. materiałyPięć
Grubość warstwy18 mikronów
Wymiary651x661x1511mm
Waga228 kg
Tryb budowaniaWysoka jakość — 18,75 mikronów
ŁącznośćLAN – TCP/IP

Dodaj komentarz