Superstrata wysyła pierwszy kompozytowy rower wydrukowany w 3D

Superstrata, firma założona przez Arevo Labs w celu komercjalizacji kompozytowych rowerów drukowanych w 3D i e-rowerów, dostarczyła pierwszy rower Superstrata. Rower stanowi ważny kamień milowy, ponieważ jest jednym z pierwszych produktów konsumenckich z ciągłym wzmocnionym włóknem kompozytowym, które trafiły na rynek. Jako taki został wyróżniony przez 3dpbm jako jeden z najlepszych produktów drukowanych 3D w 2020 roku.

Zespół produkcyjny Superstrata pracował nieprzerwanie przez święta, aby to osiągnąć, od testowania, drukowania, obróbki skrawaniem, aż po szlifowanie, malowanie i montaż. Ze względu na samą złożoność procesu, a także determinację zespołu Superstrata, aby upewnić się, że nie ma kompromisu w Superstrata, przeprowadzenie wszystkich niezbędnych testów jakości zajęło nieco więcej czasu. Zespół wydrukował nawet więcej prototypów aby zobaczyć, jak rama będzie się zachowywać w różnych warunkach.

Wraz z dostarczeniem pierwszego roweru firma informuje, że jest teraz w pełni w trybie produkcyjnym. Firma już teraz planuje wysyłkę większej liczby rowerów, ponieważ powstaje więcej drukarek, aby zwiększyć możliwości produkcyjne.

Pod koniec 2020 roku Superstrata uruchomiła sklep Superstrata z niestandardowymi produktami i zaawansowanym konfiguratorem online na oficjalnym portalu firmy. W niedawno opublikowanym raporcie rynkowym 3dpbm Research oczekuje się, że rynek kompozytów AM przekształci się w ponad 10 miliardów dolarów rocznych możliwości biznesowych do końca tej dekady . Takie kompozytowe produkty drukowane 3D do końcowego zastosowania stanowią kluczowy czynnik napędzający szybko rozwijający się, młody segment AM w dziedzinie kompozytów.

Niestandardowe, drukowane w 3D, jednoczęściowe, termoplastyczne rowery i e-rowery Superstrata z kompozytu z włókna węglowego są dostępne do zamówienia w sklepie internetowym Superstrata Studio, platformie konfiguracyjnej na zamówienie. System umożliwia kupującym wprowadzenie pomiarów, stylu jazdy i preferencji, pożądanego koloru / wzoru oraz poziomu komponentów, aby skonfigurować własne spersonalizowane rowery.

Dodaj komentarz