Symulator drukowania 3D z metalu SPEE3DCraft zawiera technologię Fusion 360

SPEE3D , australijski producent systemów opartych na technologii szybkiego druku 3D z konsolidacji kinetycznej (proszek do rozdmuchiwania na zimno) z dużą prędkością metalu, wydał SPEE3DCraft , nowatorski symulator wytwarzania przyrostowego (AM) do pobrania za darmo, w którym użytkownicy mogą odkrywać technologie drukowania 3D z prawdziwego metalu. i procesy w sposób, który jest zarówno zabawny, jak i edukacyjny, bezpośrednio z ich komputera. Jak Autodesk Product Marketing Manager, Paweł Sohi niedawno testowany pierwszej ręki i poinformował , oprogramowanie posiada również wersję w grze z oprogramowania do projektowania Fusion 360 .

„Najnowszym przedsięwzięciem SPEE3D jest […] oparty na szkoleniu symulator, w którym można rozwijać swoje umiejętności w zakresie wytwarzania przyrostowego z metali oraz wirtualnie projektować, drukować, przetwarzać i dostarczać części metalowe przy użyciu technologii SPEE3D” – wyjaśnił Sohi. „SPEE3DCraft zawiera również Fusion 360 – tak! Fusion 360 jest oficjalnie w grze wideo! – możesz więc wchodzić w interakcje z projektem i realistycznie projektować metalowe części drukowane w 3D w tym samym środowisku ”.

Opracowany we własnym zakresie, SPEE3DCraft jest symulatorem wielośrodowiskowym zaprojektowanym, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej autentyczne wrażenia z AM. Prawie każdy aspekt symulatora został zaprogramowany tak, aby odzwierciedlał istniejący proces SPEE3D i jego technologię. Na przykład czas trwania każdej operacji w SPEE3DCraft, od drukowania po obróbkę końcową części metalowej, jest skalowany do czasu rzeczywistego. Użytkownicy mogą również tworzyć części z prawdziwego metalu, które są obecnie używane w codziennej produkcji. Stacja CAD przedstawiona w symulatorze SPEE3DCraft została zaprojektowana tak, aby imitować prawdziwe oprogramowanie Autodesk Fusion 360 CAD, które jest używane w rzeczywistym procesie SPEE3D.

Symulator do pobrania oferuje rzemieślnikom i entuzjastom druku 3D możliwość odkrycia rzeczywistych procesów drukowania 3D z metalu przy użyciu tej samej technologii i sprzętu opracowanego przez SPEE3D. Dzięki temu intuicyjnemu symulatorowi grywalizacji użytkownicy mogą teraz korzystać z technik wytwarzania przyrostowego, które kiedyś były owiane niejednoznacznością, praktycznie w dowolnym miejscu i za darmo.

SPEE3DCraft Metalowy symulator drukowania 3D "gra wideo" zawiera Fusion 360

Rzemieślnicy często potrzebują bezpośredniego dostępu do technologii, aby udoskonalić lub rozwinąć swoje możliwości produkcyjne, lub jeśli technologia jest nowa, aby dowiedzieć się, jak to działa. Niedawne ograniczenia bezpieczeństwa związane z COVID-19 w miejscu pracy i przełożone wydarzenia, które obejmują nowe technologie, ograniczyły możliwość poszerzenia zestawu umiejętności. SPEE3DCraft został opracowany w taki sposób, aby przezwyciężyć te ograniczenia, jako łatwo dostępną alternatywę dla osób indywidualnych, aby doświadczyć i dowiedzieć się o rzeczywistym drukowaniu 3D w metalu.

„SPEE3DCraft pokazuje ludziom, jak metalowy proces drukowania 3D w SPEE3D działa od początku do końca w sposób inny niż kiedykolwiek wcześniej” – wyjaśnił CTO SPEE3D Steve Camilleri. „Od początkujących inżynierów po rzemieślników, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak inspiruje to praktykę tych, którzy go używają”.

W SPEE3DCraft użytkownicy wcielają się w rzemieślników. Ich zadaniem jest współdziałanie z technologią wytwarzania przyrostowego i maszynami w celu projektowania, drukowania, obróbki końcowej i dostarczania jak największej liczby części metalowych. Ocena użytkownika jest określana na podstawie tego, ile wysokiej jakości części metalowych może dostarczyć w określonym czasie.

SPEE3DCraft Symulator druku 3D z metalu

Autodesk zapewnia usługi projektowania 3D, inżynierii i rozrywki w różnych branżach, takich jak produkcja, architektura, budownictwo, budownictwo oraz media i rozrywka. Dokładna symulacja oprogramowania Autodesk Fusion 360 w SPEE3DCraft przedstawia innowacyjny sposób, w jaki użytkownik może wchodzić w interakcję z technologią w ramach doświadczenia.

Alexander Oster, dyrektor ds. Wytwarzania przyrostowego w firmie Autodesk, skomentował: „Autodesk Fusion 360 istnieje, aby zapewnić użytkownikom możliwość tworzenia wszystkiego. SPEE3D wprowadza zmianę paradygmatu na produkcję przyrostową metali, zapewniając radykalną redukcję kosztów produkcji, co będzie rewolucyjne dla branży. Reprezentacja Fusion 360 w SPEE3DCraft jest naprawdę wyjątkowa i cieszymy się, że możemy zobaczyć, jak napędza nasze uzupełniające się technologie, zapewniając wartość nowym i obecnym użytkownikom ”.

Dodaj komentarz