System usuwania żywic PostProcess DEMI 910 będzie obsługiwał Carbon DLS

PostProcess Technologies dołącza do ekosystemu Carbon , dzięki czemu jego wiodąca w branży technologia usuwania żywicy jest kompatybilna z platformą drukowania 3D firmy z Doliny Krzemowej. Pierwszym produktem PostProcess, który będzie kompatybilny z Carbonem, jest PostProcess DEMI 910, rozwiązanie oparte na danych, które wykonuje automatyczne usuwanie żywicy, które będzie kompatybilne z produktami Carbon.

„Cieszymy się, że PostProcess jest częścią ekosystemu partnera Carbon. Tworząc globalny ekosystem, który otwiera świat produkcji, staramy się współpracować z firmami, które oferują komplementarne oferty, aby usprawnić cykl rozwoju produktu ”- powiedział Phil DeSimone, dyrektor ds. Rozwoju produktów i biznesu w Carbon. „To partnerstwo rozszerzy opcje przetwarzania końcowego dostępne dla twórców produktów korzystających z platformy Carbon”.

Łącząc te rozwiązania do drukowania i po drukowaniu, użytkownicy Carbon doświadczą zwiększonej produktywności, a także korzyści z bezpieczniejszej, bardziej zrównoważonej alternatywy dla tradycyjnych rozpuszczalników do usuwania żywicy z lepszą jakością końcowych części. Ponadto firmy będą kontynuować współpracę w celu dalszego dostosowania zautomatyzowanych rozwiązań post-drukujących PostProcess do rosnącego portfolio żywic i drukarek firmy Carbon.

System DEMI 910 będzie w stanie zmyć całą konstrukcję z drukarki Carbon L1 lub dwie platformy konstrukcyjne z drukarki Carbon M2. Podobnie jak wszystkie rozwiązania z rodziny PostProcess DEMI, DEMI 910 jest systemem typu full-stack, składającym się ze zintegrowanego oprogramowania, sprzętu i technologii chemicznych. Napędzany przez pierwszą na świecie platformę oprogramowania do obsługi post-print, AUTOMAT3D®, wykorzystuje opatentowaną technologię Submersed Vortex Cavitation (SVC) i wykorzystuje specyficzne dla węgla formuły detergentów. DEMI 910 zostanie dopuszczony do użytku z określonymi żywicami węglowymi po uruchomieniu.

Przemawiając do wiodącej w branży współpracy, dyrektor generalny PostProcess Technologies Jeff Mize powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z firmą Carbon, wiodącym na świecie innowatorem na rynku wytwarzania przyrostowego, w celu połączenia naszej sprawdzonej technologii usuwania żywicy z ich platformą. Mamy bardzo podobną kulturę „przede wszystkim klienta”, która naszym zdaniem doprowadzi do tego, że sojusz będzie transformacyjny dla użytkowników Carbon, aby usprawnić i zoptymalizować cały przepływ pracy w druku 3D. ”

Dodaj komentarz