Te drukarki marki Anycubic kupisz w naszym sklepie

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup drukarki 3D to dobrze się składa, bo przygotowałem dla Ciebie przegląd asortymentu dostępnego w naszym sklepie internetowym. Jest to drugi tekst z serii, w którym tym razem skupimy się na produktach marki Anycubic.

Anycubic jest chińskim producentem drukarek 3D, w którego ofercie odnaleźć można wiele drukarek FDM, jak również SLA (żywiczne), które sprawdzą się jednakowo w rękach początkujących jak również entuzjastów druku 3D. W naszym sklepie znajdziecie drukarki w cenach od 879 zł. Serdecznie zapraszam do przeglądu.

Anycubic Photon Zero

Anycubic Photon Zero to kompaktowa drukarka żywiczna, która idealnie nadaje się do pomieszczeń o organicznej powierzchni z uwagi na swoje gabaryty. Model ten jest już dostępny w naszym sklepie, a jego cena nie przekracza 900 złotych. Zdecydowanie warto się nią zainteresować, gdyż idealnie nadaje się na początek przygody z drukiem SLA.

Ogromnym atutem Anycubic Photon Zero są niewielkie rozmiary całej konstrukcji – 180 x 195 x 367 mm, dzięki którym drukarka może stać na biurku tuż obok komputera, aby można było na bieżąco śledzić postęp wydruku. Niska waga (4.7 kg) natomiast pozwalana swobodne przenoszenie, o ile zajdzie takowa potrzeba. 

Obszar roboczy drukarki żywicznej Anycubic Photon Zero wynosi 97 x 54 x 150 mm. Warto wiedzieć,ze drukarki 3D typu SLA wykorzystują laser UV lub projektor świetlny do ciągłego śledzenia każdej warstwy obiektu, wykonanego z żywicy w utwardzonym plastiku aż do ukończenia ostatecznego modelu 3D.

Druk 3D SLA może osiągnąć rozdzielczość co najmniej 25 mikronów, aby uzyskać gładką i szczegółową powierzchnię. Szczegóły powierzchni są nieporównywalne z FDM, podobnie jak wygląd tradycyjnego formowania wtryskowego. Dlatego SLA 3D jest najbardziej odpowiedni do tworzenia modeli koncepcyjnych, struktury organicznej, części o złożonej geometrii, figurek i innych unikalnych projektów.

Błąd drukarki SLA 3D jest znacznie mniejszy, ponieważ laser UV jest wykorzystywany jako część kalibracji danych. W rezultacie taka drukarka jest idealnym wyborem do drukowania modeli o wysokiej precyzji, takich jak biżuteria, implanty medyczne, złożone modele budynków i inne małe części.

Model:Photon Zero
Technologia druku:LCD SLA
Powierzchnia druku:180 x 195 x 367 mm
Wymiary drukarki:97 x 54 x 150 mm
Waga:4.7 kg
Prędkosć drukowania:30 mm/h
Średnica filamentu:405 nm
Rodzaj filamentu:żywice UV
Grubosć warstwy:0.01~0.2mm
Gwarancja:12-miesieczna

Drukarka Anycubic Photon Zero jest dostępna w naszym sklepie internetowym za 879 złotych.

Anycubic Mega Zero

To, że można kupić Mega Zero i porządną rolkę filamentu za rozsądne pieniądze, sprawia, że to atrakcyjna propozycja. Jeśli nie masz nic przeciwko możliwości drukowania tylko PLA i TPU, Mega Zero jest propozycja właśnie dla Ciebie. Ten system do drukowania jest szybki w uruchomieniu i umożliwia niezawodne drukowanie w wysokiej jakości. 

Anycubic Mega Zero ma wiele podobieństw do swoich poprzedników z serii Mega, w tym aluminiową ramę, funkcję wznawiania drukowania i czujnik filamentu. Jedną z głównych różnic jest jednak cena. Zero kosztuje niewiele – 929 zł. To sprawia, że ​​jest to zdecydowanie najbardziej ekonomiczna maszyna spośród wszystkich, a ponadto ma większą objętość wydruku. Jednak niższa cena wiąże się z utratą niektórych funkcji.

Mega Zero nie ma stołu do drukowania Ultrabase ani w ogóle nie ma podgrzewanego stołu. Zamiast tego ma metalową płytę roboczą. I chociaż Anycubic reklamuje drukarkę jako odpowiednią do materiałów takich jak PETG lub TPU , trudniej będzie drukować na materiałach wrażliwych na temperaturę bez podgrzewanego stołu.

Automatyczne poziomowanie łóżka jest również poza stołem, co nie oznacza, że ​​inne maszyny również miały taką funkcję. Mega Zero pomaga jednak użytkownikowi podczas poziomowania, lokalizując rogi stołu roboczego. W połączeniu z dużymi pokrętłami obrotowymi drukarka powinna być szybka i łatwa do wypoziomowania.

Pomijając jednak te brakujące funkcje, Zero ma wiele do zaoferowania, w tym podwójny mechanizm wytłaczania w układzie napędowym Bowdena. Według producenta pozwala to na uzyskanie większego momentu obrotowego. W efekcie wytłaczanie powinno być płynniejsze, a drukarka powinna być kompatybilna z elastycznymi filamentami, takimi jak TPU, które w przeciwnym razie zapychałyby młynek.

Model:MEGA Zero
Technologia druku:FDM
Powierzchnia druku:220 x 220 x 250 mm
Wymiary drukarki:504 x 396 x 607 mm
Waga:6.4kg
Prędkosć drukowania:20~100mm/s
Rodzaj filamentu:PLA, TPU, HIPS
Grubosć warstwy:0,1 mm
Średnica dyszy:0,4 mm
Obsługiwane formaty:.STL, .OBJ, .DAE, .AMF
Temperatura głowicy:maks. 255ºC
Gwarancja:12-miesiecznaDrukarka Anycubic Mega Zero jest dostępna w naszym sklepie internetowym za 929 złotych.

Anycubic i3 Mega S

Anycubic i3 Mega S to poprawiona wersja drukarki 3D i3 Mega typu FDM (filamentowa), która otrzymała dwa klubowe udoskonalenia. Model ten jest już dostępny w naszym sklepie.  

Drukarka Anycubic i3 Mega S względem swojej poprzedniczki  otrzymała  nową tytanową wytłaczarkę i lepszy uchwyt filamentu. To nie zmienia jednak jednego – to idealne urządzenie dla rozpoczynających swoją przygodę z drukiem 3D, gdyż montaż i obsługa jest dziecinnie prosta. 

Złożenie drukarki nie powinno zając wiele czasu, gdyż ogranicza się do wkręcenia raptem ośmiu śrub, a także podłączenia trzech przewodów. Po tym można już rozpocząć drukowanie projektów.

Zaletą I3 Mega S jest stabilna rama, która znacznie zmniejsza wibracje, a jednocześnie podnosi jakość wydruku.

Kolejną nowością w Ayncubic i3 Mega S względem poprzednika jest poprawiony chwytak filamentu. W drukarce zastosowano płytę grzewczą  Ultrabase, która sprawa, że drukowany projekt nie przesuwa się podczas pracy drukarki.

Model:Mega i3
Technologia druku:FDM
Powierzchnia druku:210 x 210 x 205 mm
Wymiary drukarki:405x 410×453 mm
Waga:16.5kg
Prędkosć drukowania:20~100mm/s
Rodzaj filamentu:PLA, ABS, HIPS, Drewno
Grubosć warstwy:0.05-0.3 mm
Średnica dyszy:0.4 mm/1.75 mm
Dokłdnośc drukowania:+/- 0.1 mm
Obsługiwane formaty:STL, .OBJ, .DAE, .AMF
Tryb pracy:Online. SD, Offline
Temperatura głowicy:Max 260ºC
Temperatura podłoża:Max 110ºC
Gwarancja:12-miesieczna

Drukarka i3 Mega S jest dostępna w naszym sklepie internetowym za 1279 złotych.

Anycubic Photon

Anycubic Photon to niedroga drukarka 3D DLP do użytku domowego umożliwiająca wykonywanie wydruków z płynnej żywicy, utwardzanej promieniami światła UV.

Najważniejsze jest to, że Anycubic Photon to drukarka 3D DLP, a ta technologia znacznie różni się od powszechnie stosowanego drukowania 3D FDM, które oferują choćby drukarki Ender. Zamiast topić filament z tworzywa sztucznego w podgrzewanej dyszy, drukarki DLP i SLA używają ciekłej żywicy, która jest utwardzana światłem UV lub silnym laserem.

Anycubic Photon oferuje obszar roboczy o wymiarach 115 x 65 x 155 mm, co jest dość małą wartością w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami wykorzystującymi filament. Obszar wydruku jest jednak wystarczający dla osób początkujących i eksperymentujących z drukarkami 3D DLP / SLA.

Technologia drukowania 3D DLP oferuje bardzo szczegółowe obiekty dlatego też rozdzielczość ekranu jest jednym z najważniejszych aspektów każdej drukarki 3D DLP. Anycubic Photon oferuje rozdzielczość 2K, a dokładniej 2560 x 1440 pikseli, co pozwala na drukowanie szczegółów do kilku mikrometrów. Ta rozdzielczość jest całkiem sensowna, mając na uwadze cenę Anycubic Photon

Anycubic Photon w celu zredukowania nieprzyjemnych zapachów towarzyszących procesowi drukowania za pomocą żywicy, została wyposażona w filtr węglowy i wentylator. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie zaleca się, aby podczas nalewania żywicy nosić rękawice i maskę ochronną dołączoną do drukarki 3D. Do tego jeszcze drukarka Anycubic Photon powinna znajdować się w stosunkowo dużym pomieszczeniu z otwartymi oknami lub dodatkowym źródłem wentylacji. Warto zaznaczyć, że nie jest to wada Anycubic Photon, a materiału wykorzystywanego do wydruków 3D.

Nie jest odkryciem, że żywiczne drukowanie 3D zapewnia lepszą jakość druku i rozdzielczość niż FDM, ale Anycubic Photon udowadnia, że ​​można to zrobić na drukarce w tym samym przedziale cenowym. Dlatego też Photon stanowi idealne wprowadzenie do drukowania 3D SLA / DLP zarówno dla początkujących, jak i bardziej wymagających.

Model:Photon
Technologia druku:LCD SLA
Powierzchnia druku:115 x 65 x 155 mm
Wymiary drukarki:220 x 200 x 400 mm
Waga:6.6 kg
Prędkosć drukowania:20 mm/h
Średnica filamentu:405 nm
Rodzaj filamentu:żywice UV
Grubosć warstwy:25 ~ 100 um
Obsługiwane formaty:STL, OBJ, G-code
Tryb pracy:USB Port
Gwarancja:12-miesieczna

Drukarka Anycubic Photon jest dostępna w naszym sklepie internetowym za 1319 złotych.

Anycubic Photon S

Już w pierwszym tygodniu grudnia tego roku będziecie mogli kupić w naszym sklepie Anycubic Photon S, a zatem lepszą wersję Anycubic Photon, którą notabene również u nas kupicie.

Anycubic Photon S prócz nowego interfejsu użytkownika, który jest odejściem od poprzedniego wyglądu menu Anycubic, oferuje także większą stabilność a także lepszą wydajność promieni światła UV, które są wykorzystywane do utwardzania żywicy.

Matrycowe źródło światła UV i ekran 2k o wysokiej rozdzielczości i równomierny rozkład energii w Anycubic Photon S przyczyniają się do zwiększenia precyzji wydruku.

Anycubic Photon S to drukarka 3D DLP, a ta technologia znacznie różni się od powszechnie stosowanego drukowania 3D FDM, które oferują choćby drukarki Ender. Zamiast topić filament z tworzywa sztucznego w podgrzewanej dyszy, drukarki DLP i SLA używają ciekłej żywicy, która jest utwardzana światłem UV lub silnym laserem.

W drukarce zastosowano dwa wentylatory do wentylacji, filtracja powietrza z węglem aktywnym może skutecznie zmniejszyć wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu towarzyszącego wyrokowi..

Model:Photon S
Technologia druku:LCD SLA
Powierzchnia druku:115 x 65 x 165 mm
Wymiary drukarki:230 x 200 x 400 mm
Waga:5.9 kg
Prędkosć drukowania:20 mm/h
Średnica filamentu:405 nm
Rodzaj filamentu:żywice UV
Grubosć warstwy:25 ~ 100 um
Tryb pracy:USB Port
Gwarancja:12-miesieczna


Drukarka Anycubic Photon S jest dostępna w naszym sklepie internetowym za 1679 złotych.

Anycubic Mega X

Anycubic Mega X przekonuje przyzwoitym wyglądem i jakością druku zaraz po wyjęciu z pudełka. Model ten jest większą wersja Anycubic Mega S.

Objętość druku 300 x 300 x 305 mm daje przyzwoitą wielkość druku lub, jak to określa firma, wystarczająco dużo miejsca, aby wydrukować pełnowymiarowy hełm w jednym kawałku.

Całkowicie metalowa rama i kompaktowa obudowa nie tylko zapewniają elegancki wygląd, ale także zapewniają niewielki niechciany ruch drukarki i ogólną jakość wykonania. Po skonfigurowaniu drukarki to wszystko – nie ma potrzeby dostosowywania za każdym razem, gdy jej dotykasz.

W połączeniu z Anycubic Ultrabase, Mega X wytwarza niezmiennie wysokiej jakości wydruki z filamentu, dzięki czemu ta drukarka jest nie tylko solidnym wprowadzeniem do świata druku 3D, ale także niezawodnym koniem roboczym, który ma swobodę radzenia sobie z bardziej zaawansowanymi projetami.

Model:MEGA X
Technologia druku:FDM
Powierzchnia druku:300 x 300 x 305 mm
Wymiary drukarki:500 x 500 x553 mm
Waga:19 kg
Prędkosć drukowania:20~100mm/s
Rodzaj filamentu:PLA, ABS, TPU, HIPS, Wood, PETG
Grubosć warstwy:0.01~0.2mm
Średnica dyszy:0,4 mm
Obsługiwane formaty:.STL, .OBJ, .DAE, .AMF
Temperatura głowicy:maks. 250ºC
Temperatura podłoża:maks. 90ºC
Gwarancja:12-miesieczna

Drukarka Anycubic Negas X jest dostępna w naszym sklepie internetowym za 1979 złotych.

Dodaj komentarz