TRILAB zaprezentował nowy system AzteQ Industrial

Czeski producent drukarek 3D TRILAB wprowadził na rynek swój nowy system AzteQ Industrial , pierwszy z nowej linii drukarek 3D delta FDM.

Dostępna w dwóch modelach – AzteQ i większym AzteQ Plus – maszyna biurkowa została zbudowana z myślą o wydajności, z aktywnie podgrzewaną komorą roboczą, magnetyczną i wymienną głowicą drukującą oraz nowatorską sekwencją kalibracji tensometrycznej. TRILAB położył duży nacisk na kompatybilność włókien z AzteQ, twierdząc, że jego najnowszy system może drukować w 3D kompozyty wypełnione włóknami, części ASA, PA, PC i PP do zastosowań przemysłowych.

Michal Boháč, dyrektor generalny TRILAB, wyjaśnia: „Zawsze robiliśmy rzeczy inaczej niż nasi konkurenci. Wszystkie nasze drukarki 3D oparte są na nowoczesnej, szybkiej i precyzyjnej kinematyce delta, a wraz z AzteQ kierujemy się teraz w stronę zaawansowanych materiałów. Dzięki zamkniętej i aktywnie ogrzewanej komorze druku nasi klienci nie będą ograniczeni rozmiarami ani materiałem.”

Przemysłowa drukarka 3D AzteQ.  Zdjęcie za pośrednictwem TRILAB.

Drukowanie Delta 3D z TRILAB

Założona w 2016 roku firma TRILAB powstała z misją rozwoju drukarek 3D delta FDM na czeski rynek B2B. W porównaniu z konfiguracjami kartezjańskimi kinematyka delta może zapewnić wyższe prędkości drukowania, a także większą dokładność części i jakość powierzchni.

TRILAB zadebiutował komercyjnie w 2017 roku, kiedy firma wypuściła swoją pierwszą drukarkę 3D, DeltiX. Niedługo potem, w 2018 i 2019 roku, pojawiły się bardziej zaawansowane drukarki 3D DeltiQ i DeltiQ 2 .

Wciąż dostępny w sprzedaży, DeltiQ 2 ma objętość roboczą o wymiarach Ø 250 x 300 mm i jest przeznaczony przede wszystkim do użytku profesjonalnego w biurach i laboratoriach badawczych. Oferując aluminiową płytę roboczą o grubości 5 mm, magnetyczny stół roboczy systemu można wymienić na powierzchnię PEI lub inne alternatywy. Opierając się na sukcesie DeltiQ 2, nowa linia AzteQ ma podnieść poprzeczkę, przenosząc nacisk firmy na bardziej wydajne drukowanie 3D.

Konfiguracja delta AzteQ.  Zdjęcie za pośrednictwem TRILAB.

Przemysłowa drukarka 3D AzteQ

Nowa drukarka AzteQ Industrial 3D jest wyposażona w komorę wysokiego formatu o wymiarach Ø 300 x 400 mm (Ø 400 x 600 mm w AzteQ Plus), zapewniając użytkownikom do 30 litrów objętości do zabawy.

Zaprojektowany zarówno z myślą o prototypowaniu dużych części, jak i produkcji końcowej, system nadaje się do wszystkiego, od przyrządów i osprzętu do zastosowań motoryzacyjnych po komponenty farmaceutyczne mające kontakt z chemikaliami. . Jednym z największych ulepszeń starszej linii DeltiQ jest nowa zamknięta i aktywnie ogrzewana komora do budowania, która może osiągnąć temperaturę do 80⁰C.

Najnowsza drukarka 3D TRILAB również zachwala poziom modułowości, wyposażony w magnetyczne, wymienne głowice drukujące z ekstruderami i hotendami opracowanymi przez E3D . Dzięki temu AzteQ może drukować w 3D twardsze materiały za pomocą hartowanych dysz lub zwiększać przepustowość przy użyciu większej średnicy głowicy, a wszystko to bez konieczności ręcznej wymiany dysz. Każda z głowic drukujących firmy zawiera również czujniki autokalibracji tensometrycznej, co oznacza, że ​​AzteQ będzie w stanie wykonać pełną kalibrację drukarki przed każdym wydrukiem.

Co więcej, użytkownicy będą mogli również wymienić stół roboczy na jedną z dedykowanych magnetycznych powierzchni PrintPad firmy TRILAB. Podobnie jak głowice drukujące systemu, te PrintPady są specyficzne dla aplikacji, co ułatwia drukowanie 3D z określonych materiałów. Dodatkowe funkcje obejmują zintegrowane oświetlenie, wbudowaną kamerę do monitorowania druku i zdalną łączność Wi-Fi.

Boháč dodaje: „Dzięki łatwej wymianie mocowanych magnetycznie, szybko wymiennych głowic drukujących oraz możliwości wyboru najbardziej odpowiedniej powierzchni druku PrintPad, każda zmiana materiału będzie kwestią minut”.

Jedna z wymiennych głowic drukujących AzteQ.  Zdjęcie za pośrednictwem TRILAB.
AzteQAzteQ Plus
ObjętośćØ300x400mm400400x600mm
Temperatura komory80°C80°C
ŁącznośćUSB, Wi-FiUSB, Wi-Fi
Wymiary590 x 520 x 1050 mm680 x 610 x 1360 mm
Waga38kg58kg
Maksymalna temperatura dyszy300°C – 400°C (w zależności od głowicy drukującej)300°C – 400°C (w zależności od głowicy drukującej)
Średnica żarnika1,75 mm1,75 mm

Dodaj komentarz