TÜV SÜD przeprowadził pierwszy w historii połączony audyt AM / QMV w Sauber Engineering

Globalna firma certyfikująca TÜV SÜD ogłosiła, że ​​zakończyła pierwszy połączony audyt wytwarzania przyrostowego w szwajcarskiej firmie inżynierskiej Sauber Engineering, zajmującej się sportami motorowymi .

Audyt łączony został przeprowadzony w ramach nowej usługi oferowanej przez firmę pod nazwą Industrial AM Production Site Certification. Sauber uzyskał teraz dwa certyfikaty, jeden zgodnie z ISO 9001, a drugi zgodnie z DIN SPEC 17071, na produkcję części metalowych i polimerowych.

Christophe Blanc, lider zespołu audytowego ds. Certyfikacji zakładu przemysłowego AM w TÜV SÜD, stwierdza: „Cieszymy się, że zespół audytowy TÜV SÜD składający się z ekspertów ds. Wytwarzania przyrostowego (AM) i zarządzania jakością (QM) zakończył po raz pierwszy połączony audyt , zapewniając maksymalne korzyści dla klientów ”.

Jakość produktów i efektywność zarządzania

TÜV SÜD uważa, że ​​o sukcesie producentów i dostawców w każdym łańcuchu dostaw druku 3D decydują dwie rzeczy: jakość produktu i skuteczność systemu zarządzania jakością. Według Matthiasa Herrmanna, audytora wiodącego ISO 9001 w TÜV SÜD, długoterminowy sukces biznesowy można zapewnić tylko wtedy, gdy te dwie koncepcje zostaną bezproblemowo połączone.

W związku z tym stworzono Industrial AM Production Site Certification – usługę zaprojektowaną w celu jednoczesnej oceny procesów wytwarzania przyrostowego zarówno z punktu widzenia AM, jak i QM. Jego celem jest potwierdzenie producentom, że rzeczywiście są oni ekspertami w swoich dziedzinach wytwarzania przyrostowego. Certyfikacja opiera się na wiedzy specjalistycznej zarówno w zakresie produktów do druku 3D, jak i metod drukowania 3D, przy jednoczesnym uwzględnieniu organizacyjnych i całościowych wymagań systemowych dla bardziej kompleksowego audytu systemu zarządzania.

ISO 9001 i DIN SPEC 17071

Obie specyfikacje określają kryteria wyżej wymienionego „skutecznego systemu zarządzania jakością”. DIN SPEC 17071 to pierwsza w historii wytyczna dotycząca procesu, która definiuje wymagania dotyczące wytwarzania przyrostowego, co oznacza, że ​​jest szczególnie interesująca dla producentów zajmujących się przemysłowymi systemami drukowania 3D. Ocenia szereg parametrów, w tym personel, dokumentację przepływu pracy, materiały i procesy. Ponieważ Sauber uzyskał oba certyfikaty, jest teraz w stanie oferować swoje usługi szerszej bazie klientów w niedostępnych wcześniej dziedzinach.

Christoph Hansen, dyrektor ds. Technologii i innowacji w Sauber Engineering, wyjaśnia: „Uzyskanie tych dwóch certyfikatów jest ważnym krokiem dla Sauber Engineering. Jest to potwierdzenie wysokiego poziomu jakości naszej pracy i niezmiennie wysokich standardów, którym przestrzega się cały nasz proces produkcyjny, od projektu po produkcję. Przejście połączonego audytu w tej dziedzinie było wyzwaniem, któremu Sauber Engineering z powodzeniem sprostał, a płynny proces potwierdził naszą wiedzę techniczną w tej dziedzinie ”.

Producent drukarek 3D Ultimaker i specjalista ds. Materiałów LEHVOSS Group również niedawno wspólnie otrzymali od TÜV SÜD pierwszy tego rodzaju certyfikat procesu drukowania . Certyfikacja, dobrowolnie zlecona przez obu partnerów, obejmuje w szczególności proces drukowania 3D filamentów LUVOCOM 3F firmy LEHVOSS na zestawie Ultimaker S5 Pro Bundle, który zawiera system S5 FDM.

W celu zapewnienia, że ​​drukowane w 3D urządzenia COVID-19 spełniają surowe wymagania jakościowe, którym zwykle podlegają wyroby medyczne, firma certyfikująca opracowała ostatnio kilka list kontrolnych dla procesów drukowania 3D i udostępniła je producentom podczas pandemii. Korzystne dla laboratoriów badawczych, lekarzy i opinii publicznej, listy są dostarczane bezpłatnie od września.

Dodaj komentarz