US Marines wykorzystują druk 3D ICON do tworzenia konstrukcji betonowych

Firma budowlana ICON z siedzibą w Teksasie nawiązała współpracę z wspieraną przez rząd USA Jednostką Innowacji Obronnych (DIU), aby zademonstrować wojskowe zastosowania druku 3D w bazie Camp Pendleton Marine.

Współpracując z DIU,  ICON wyszkolił załogę ośmiu marines do używania jej konkretnych drukarek 3D. Pomimo ograniczonego doświadczenia inżynieryjnego, żołnierzom udało się wydrukować od podstaw garaż dla pojazdu w zaledwie 36 godzin. Po udanej demonstracji technologię można było teraz zastosować w siłach zbrojnych USA w celu wspierania operacji wojskowych na całym świecie.

„Istnieją technologie komercyjne, które zapewniają jeden obszar doskonałości w budowaniu robotów, ale niewiele łączy ze sobą wszystkie niezbędne aspekty w sposób umożliwiający natychmiastowy dostęp do konstrukcji nowicjuszowi” – powiedział Jeremiah Diacogiannis, kierownik programu DIU i porucznik marynarki wojennej USA .

„PROJEKTOWANIE NOWYCH KONSTRUKCJI, OD SCHRONÓW PO MOSTY, MOŻNA WYKONAĆ W KRÓTSZYM CZASIE I WYKONAĆ ZA POMOCĄ SYSTEMU ROBOTYKI ZA NACIŚNIĘCIEM JEDNEGO PRZYCISKU”. 

W ciągu ostatniego roku ICON współpracował z DIU nad opracowaniem nowych zastosowań wojskowych dla szeregu komercyjnych technologii wytwarzania przyrostowego. W programie ICON, DIU i US Marines Corps (USMC) eksperymentują z robotami 3D, oprogramowaniem do modelowania i zaawansowanymi materiałami do budowy różnych prototypowych konstrukcji.

W ramach projektu ośmiu marines zostało przeszkolonych w obsłudze drukarki ICON Vulcan, w tym oprogramowania operacyjnego i podsystemów dostarczania materiałów. Celem sesji było przygotowanie wojsk do demonstracji w terenie, podczas której zbudują potencjalnie ważne struktury dla przyszłych wypraw wojskowych. 

Po szybkim kursie drukowania 3D Marines otrzymali zadanie zbudowania struktury skóry pojazdu złożonej z szeregu betonowych łuków. Mając zaledwie kilka godzin szkolenia w terenie, żołnierzom udało się obsługiwać sprzęt od początku do końca, a zespół ICON był obecny tylko w charakterze dozoru.  

Celem projektu było zakończenie procesu drukowania w ciągu 40-48 godzin. Zarezerwowano trochę czasu na rozwiązywanie problemów, ale Marines zdołali ukończyć budowę w zaledwie 36 godzin. Chociaż aktualizacja systemu dostarczania materiałów w drukarce przyspieszyła ten proces. 

Używając zastrzeżonego materiału na bazie cementu o nazwie Lavacrete, marines zbudowali cztery oddzielne łuki, które później zostały połączone, aby stworzyć konstrukcję skóry pojazdu. Po udowodnieniu, że technologia może zostać przyjęta i zastosowana przez stosunkowo nowych użytkowników, technologia druku 3D ICON może być teraz używana w wielu zastosowaniach wojskowych USA w przyszłości.  

Dodaj komentarz