Victrex wprowadza filament VICTREX AM 200 PAEK zoptymalizowany pod kątem AM

Victrex, światowy lider w dziedzinie wysokowydajnych rozwiązań polimerowych z polieteroeteroketonu (PEEK) i poliaryloeteroketonu (PAEK), wprowadził na rynek nowy filament VICTREX AM 200 PAEK. 

VICTREX AM 200 PAEK jest przeznaczony do stosowania zarówno w procesach AM opartych na filamentach, jak i proszkach – rozpoczął się w 2018 roku i został opracowany specjalnie do procesów wytwarzania przyrostowego. 

Pierwszym dostawcą sprzętu do druku 3D, który oferuje nowy filament AM PAEK firmy Victrex, jest INTAMSYS z Chin, wiodąca na świecie firma, która dostarcza wysokowydajne materiały do ​​druku 3D, rozwiązania do bezpośredniej produkcji addytywnej i oprogramowanie.

Nowy filament VICTREX AM na bazie PAEK został zaprojektowany i zoptymalizowany specjalnie dla AM. Doskonałe właściwości mechaniczne PAEK są poszukiwane w przypadku części o wysokiej wydajności. Jednak do tej pory trudno było je w pełni zrealizować w drukowanych częściach 3D przy istniejących wyborach, takich jak PEEK i PEKK. Na przykład, zmiana przeznaczenia formowania wtryskowego PEEK na fuzję włókien AM zazwyczaj skutkuje słabymi częściami ze względu na słabe wiązanie międzywarstwowe. Ten nowy materiał ma na celu zaradzenie tej słabości drukowania PEEK.

Dodaj komentarz