Virgin Galactic przedstawia SpaceShip III VSS Imagine

Firma Virgin Galactic zaprezentowała pierwszy w swojej klasie statek kosmiczny VSS Imagine III. Statek kosmiczny prezentuje innowacje Virgin Galactic w projektowaniu i doświadczeniach astronautów. Wyobraź sobie również, że postępuje w kierunku wydajnego projektowania i produkcji, ponieważ Virgin Galactic pracuje nad długofalowym skalowaniem działalności. VSS Imagine rozpocznie testy naziemne, a loty szybowcowe zaplanowano na lato z portu kosmicznego Spaceport America w Nowym Meksyku.

Czytelnicy tego portalu wiedzą, że zajmujemy się tylko zweryfikowanymi wiadomościami na temat wytwarzania przyrostowego i artykułami redakcyjnymi skoncentrowanymi na branży AM. Istnieją jednak pewne branże przemysłowe, które są tak powiązane z produkcją addytywną, że czasami omawiamy ważne wiadomości, nawet jeśli nie odnoszą się one konkretnie do AM. Tak jest na przykład w przypadku rolnictwa komórkowego lub pojazdów elektrycznych. Dotyczy to również niektórych ważnych wiadomości z branży kosmicznej i to jest jedna z nich.

Wiemy na pewno, że firmy Virgin są odbiorcami AM . A kiedy firma kosmiczna szuka bardziej wydajnych metod projektowania i produkcji, musi na pewnym poziomie rozważyć AM, czy to w przypadku prototypów i części zamiennych narzędzi, czy też kanałów, wymienników ciepła, wsporników i wielu innych kluczowych komponentów. Zwłaszcza jeśli liczbę zbudowanych do tej pory statków kosmicznych można policzyć jedną ręką i nadal mieć dwa palce. Tym bardziej, jeśli spojrzeć na VSS Virgin Galactic, wyobraź sobie, jest coś równie fajnego.

SpaceShip III VSS Wyobraź sobie

Nowy statek kosmiczny ma przełomową kolorystykę, wykończoną w całości materiałem przypominającym lustro, który odbija otaczające środowisko, stale zmieniając kolor i wygląd, gdy podróżuje z Ziemi na niebo i w kosmos. Oprócz zapewnienia ochrony termicznej ten dynamiczny materiał jest naturalnie atrakcyjny dla ludzkiego oka, odzwierciedlając naszą wrodzoną ludzką fascynację kosmosem i transformacyjne doświadczenie lotów kosmicznych.

Dzisiaj zaprezentowaliśmy nasze pojazdy klasy SpaceShip III, wyznaczając początek floty Virgin Galactic ”- powiedział Michael Colglazier, dyrektor generalny Virgin Galactic.„ VSS Imagine and Inspire to wspaniałe statki, które zabiorą naszych przyszłych astronautów w niesamowitą podróż w kosmos, a ich nazwy odzwierciedlają aspiracyjny charakter ludzkich lotów kosmicznych. Gratulacje dla naszego oddanego zespołu, który tak wspaniale pracował, aby osiągnąć ten kamień milowy. ”

Richard Branson skomentował: „Statki kosmiczne Virgin Galactic są budowane specjalnie po to, aby zapewnić nową, zmieniającą perspektywę tysiącom ludzi, którzy wkrótce będą mogli samodzielnie doświadczyć cudu kosmosu. Jako pojazd klasy SpaceShip III, Imagine jest nie tylko piękny dla oka, ale reprezentuje rosnącą flotę statków kosmicznych Virgin Galactic. Wszystkie wielkie osiągnięcia, kreacje i zmiany zaczynają się od pomysłu. Mamy nadzieję, że wszyscy podróżujący w kosmos powrócą ze świeżymi perspektywami i nowymi pomysłami, które przyniosą pozytywne zmiany na naszej planecie ”.

Wykorzystując konstrukcję modułową, pojazdy SpaceShip III klasy są budowane w celu zapewnienia lepszych osiągów w zakresie dostępu do obsługi technicznej i szybkości lotu. Ta trzecia generacja statku kosmicznego położy podwaliny pod projektowanie i produkcję przyszłych pojazdów.

Gdy VSS Imagine rozpocznie testy naziemne, produkcja będzie kontynuowana na VSS Inspire, drugim statku SpaceShip III we flocie Virgin Galactic. Wprowadzenie pojazdów klasy Spaceship III jest ważnym krokiem milowym w wieloletnich wysiłkach Virgin Galactic, których celem jest wykonanie 400 lotów rocznie w każdym porcie kosmicznym.

Dodaj komentarz