Wistar wykorzystuje bioprint Allevi do badań COVID-19

Wistar Institute, biomedycznych ośrodek badawczy koncentruje się na badaniu raka, immunologii i chorób zakaźnych, współpracuje z firmą Allevi w celu wykorzystania technologii bioprinting walczyć COVID-19. W szczególności platforma bioprintingowa Allevi zostanie wykorzystana do drukowania modeli płuc 3D w celu zbadania wpływu SARS-CoV-2.

Potrzeba badań i głębszego zrozumienia COVID-19 ma nadal kluczowe znaczenie. Obecnie ponad pół miliona ludzi na całym świecie zmarło na wirusa, a miliony cierpią na niego lub są narażone na zarażenie. W związku z tą pilną potrzebą Wistar i Allevi mają zamiar dowiedzieć się, jak można powstrzymać wirusa. Połączenie platformy bioprintingowej Allevi oraz wiedzy Wistar na temat immunologii i wirusologii – wraz z możliwościami bezpieczeństwa biologicznego na poziomie 3 – ma nadzieję, że partnerzy osiągną przełom na tym polu.

WiStar Allevi

„Towarzyszymy spektakularnej pracy naszych rówieśników w środowisku naukowym i zidentyfikowaliśmy ogromny potencjał naszej platformy, aby umożliwić badania COVID-19 w znacznie szybszy, ale fizjologicznie istotny sposób”, powiedziała Taciana Pereira, wiceprezes ds. Nauk przyrodniczych w Allevi i główny badacz projektu. „Wierzymy, że naukowcy ze wszystkich dziedzin muszą się teraz zjednoczyć, aby rozwiązać ten kryzys, dlatego jesteśmy zachwyceni współpracą z Wistarem i dr Davidem Weinerem”.

Nie jest to jedyny projekt bioprint, który jest podejmowany w celu walki z COVID-19: Prellis Biologics z San Francisco bada potencjał wykorzystania drukowanych 3D syntetycznych węzłów chłonnych do produkcji w pełni ludzkich przeciwciał COVID-19.

Dodaj komentarz