Wykorzystanie druku 3D do innowacji w zakresie obuwia ortopedycznego

Produkcja szytego na miarę obuwia ortopedycznego trwa zwykle kilka tygodni – zwłaszcza, że ​​tradycyjne buty nadal muszą być wykonane z drewna, co jest dość czasochłonnym procesem. PROTIQ zademonstrował, jak można to zrobić szybciej: za pomocą wytwarzania addytywnego. Niestandardowe kopyta do butów można teraz drukować wirtualnie przez noc i są one dostępne na stanowisku produkcyjnym w ciągu kilku dni. Uzupełnieniem tej oferty jest darmowy konfigurator obuwia online, który znacznie upraszcza projektowanie danych 3D i bezproblemowo integruje je z procesem zamawiania. Aplikacja internetowa jest zbudowany na systemie oprogramowania parametr z trinckle .

Połączone kompetencje

„Szewc, trzymaj się ostatniego!” Na dobre lub na złe szewcy musieli trzymać się tego powiedzenia przez dziesięciolecia. Podczas gdy drukowanie 3D było gorącym tematem w ortopedii od dłuższego czasu, jakość drukowanych w 3D kopyt do butów nigdy nie była wystarczająco zadowalająca, aby dorównać jakości konwencjonalnych drewnianych kopyt do butów – aż do teraz. PROTIQ, specjalista w dziedzinie wytwarzania addytywnego, zmierzył się z tym problemem i wspólnie z ekspertami w dziedzinie obuwia ortopedycznego opracował rozwiązanie, które oszczędza czas i nadal spełnia wysokie wymagania profesjonalnego obuwia.

Kluczem do tego jest tworzywo TPU, które z jednej strony zapewnia wymagane właściwości drewna, a z drugiej jest elastyczne, mocno trzyma i jest niezwykle lekkie. PROTIQ ściśle współpracuje z Forward AM, marką BASF 3D Printing Solutions, aby znaleźć optymalny materiał. Dział druku 3D firmy BASF oferuje jedno z największych portfolio materiałów, a także wszechstronną wiedzę konsultingową w zakresie wszystkich popularnych technologii druku 3D. PROTIQ wykorzystuje selektywne spiekanie laserowe (SLS) do łączenia warstwy TPU po warstwie, co pozwala na znacznie większą precyzję i wytrzymałość w porównaniu z bardziej powszechną techniką Fused Deposition Modeling (FDM). Dzięki temu kopyta do butów mogą być klejone, polerowane i zszywane w taki sam sposób jak ich drewniane odpowiedniki.

Darmowy konfigurator obuwia

Ale oczywiście sam materiał nie zapewnia ostatniego buta drukowanego w 3D. Wcześniej należy zaprojektować spersonalizowany model 3D i dostosować go do stopy klienta. W tym celu PROTIQ oferuje bezpłatne rozwiązanie internetowe, które oszczędza szewcom ortopedycznym konieczności zakupu drogiego oprogramowania 3D. Strona zapewnia łatwy dostęp do konfiguratora ostatniego buta, który został stworzony właśnie dla tej aplikacji. Aplikacja internetowa jest zbudowana na systemie oprogramowania trinckle, wieloletniego partnera firmy PROTIQ.

Berlińska firma programistyczna specjalizuje się w automatyzacji procesów projektowych. W fazie rozwoju trinckle skupił się w szczególności na wymaganiach zaangażowanych techników ortopedycznych, aby zapewnić płynny i intuicyjny przepływ pracy. Za pomocą konfiguratora kopyt można wgrać skany stóp, wymodelować kopyta według potrzeb, a także precyzyjnie zmierzyć i dopasować wymiary. Tworzy to niestandardową parę kopyt, które można zamówić na miejscu. Potrzebujesz ostatnich w późniejszym terminie? Żaden problem! Stworzone już modele 3D można dowolnie nazwać i zapisać na koncie klienta, tworząc własny cyfrowy magazyn.

Dodaj komentarz